Skocz do zawartości

Testy z mojego akwarium, proszę o opinie


Boomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przed chwilką zakończyłem przeprowadzanie testów wody mojego 25 Litrowego akwarium.

Chciałbym podzielić się z Wami wynikami i byłbym bardzo wdzięczny jakbyście wyrazili swoją opinię na temat otrzymanych wyników.

Do rzeczy:

 

PH - 7,5 może 8 nie za bardzo mogłem rozróżnić kolor, ale bardziej pod 7,5.

No2 - 0,6

No3 - od 5 do 10 ( również kolory zbliżone ale skłaniałbym się ku 5)

KH - 9

Fe - 0

GH - 11

Po4 - 0

 

Są to testy przeprowadzone na wodzie akwariowej lanej prosto z kranu. (tzn. ona już jakiś czas w akwarium stoi i ono samo 3 tydzień dojrzewa, żeby mnie wszyscy dobrze zrozumieli)

 

Tylko czy to NO2 nie za wysokie jak na 3 tydz. ? ;(

 

A teraz przedstawię testy wody z filtra umieszczonego pod zlewozmywakiem:

 

PH - 6,5 może 7 podobna sytuacja j/w bardziej skłaniałbym się ku 6,5

NO2 - 0,1 albo mniej :shock::shock::shock: (wytłumaczy mi ktoś o co chodzi? )

No3 - nie robiłem bo za długi

KH - (sam nie wiem ile, W instrukcji jest napisane, że gama kolorów ma przejść od niebieskiego do żółtego lubo od żółtego do pomarańczowego. Dopiero przy szóstej kropli woda zmienia kolor na lekko żółty, a jak wkraplam kolejne to tak naprawdę nie robi się pomarańczowa(tylko ściemnia się na żółto, ale wydaje mi się że raczej przez to że dodaję coraz więcej odczynnika, a on ma żółtą barwę, więc może KH= tak naprawdę =0).

Fe - 0

GH - 1 lub 2

Po4 - nie robiłem

 

 

Wszystkie testy, to testy kropelkowe JBLa.

 

Najbardziej zszokował mnie ten wynik NO2 prawie 0 wody z filtra. Wlewając taką wodę nie trzeba czekać, aż akwarium dojrzeje ?

Mieliście w ogóle kiedyś taki przypadek ?

 

 

p.s.

Dodam, że akwarium w trakcie dojrzewania.

 

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.

 

 

p.s.2

 

1. Dzisiaj do akwarium dosadziłem 6 gałązek rogatka, wymieniłem 30 % wody,

2. Zrobiłem delikatne przemeblowanie w roślinkach.

3. Teraz czekam na korzeń na który przeczepię mech, który biedny od dwóch dni leży w misce poza akwarium.... mam nadzieję, że to wytrzyma.

4. Dzisiejszego dnia również uporałem się z bimbrownią, właśnie schnie silikon, jutro zaczynam podawanie CO2. A w trakcie schnięcia sylikonu zrobiłem odmulacz do małego akwarium(strzykawka, końcówka do podawania sylikonu, słomka barmańska, wężyk z castoramy, trochę kleju no i jest :)

5. Prawdopodobnie jutro przyjdzie potas(K2SO4), także też w jakiś sposób wspomogę roślinki)

6. Ah zapomniałbym zamontowany mam już prefiltr i czekam na ceramikę, torebki i watę. Jak to wszystko zrobię to nie pozostanie nic tylko czekać, aż zbiornik dojrzeje i wreszcie wpadną do niego upragnione żyjątka.

 

 

Wracając jeszcze do tej wody z filtra, nie uważacie może, że będzie lepsza niż kranówa? Zrobiłem błąd, bo ktoś na początku doradził mi żeby lać prosto z kranu, nie mając jeszcze testów, wiedzy i żadnego doświadczenia(nie twierdzę, że teraz jakieś mam ale jestem milion razy bogatszy w wiedzę niż byłem 3 tyg. temu). No chyba, że się mylę to proszę poprawcie mnie.

Dobra nie zanudzam już więcej, lecę spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...