Skocz do zawartości

obsada do 120 litrow pilne!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy Się nauczycie ???????????? Obsada to nie jest coś co mogą doradzać inni .......... Ryby powinniśmy wybrać Sami !!!!!!!!! Wcale mi się nie chce pisać tego po raz kolejny ale................ Jeśli nie mamy doświadczenia i brak nam wiedzy na temat poszczególnych gatunków to Szukamy gatunków które nam odpowiadają pod względem wizualnym (kolor) jak już zrobimy listę takich gatunków to weryfikujemy ( nie zakładamy kolejnego tematu na forum czy może być ) Tylko szukamy info na Necie o tych gatunkach sprawdzamy jakie mają wymagania jakie jest ich zachowanie czy są to ryby terytorialne czy towarzyskie ,jakie mają wymagania co do warunków wodnych i wielkości zbiornika ....... Po takiej weryfikacji zostanie nam kilka gatunków które nadają się do naszego zbiornika . Urządzamy go w sposób odpowiedni dla danych Gatunków i już mamy obsadę i przy okazji wystrój . Można zrobić jeszcze tak............. Wybrać biotop Czarne Wody ,Przejrzyste Wody, Tanganika, Malawi , Azja , Australia, bądź Afryka (nie licząc jezior Malawi ,Wiktoria, Niasa, Tanganika-to odrębne biotopy choć z Afryki) . I tym sposobem szukać obsady. Moim zdaniem Panie i Panowie Moderatorzy nie powinien istnieć taki dział jak Obsady Bo jest zbyt wiele gatunków ryb aby komuś doradzać ........... Nie można propagować tylko podstawowych gatunków ( Neony , Mieczyki, Gupiki , Danio, Molinezje) Ludzie co z wami jest tyle pięknych gatunków Bystrzyków ,Pielęgnic i Pielęgniczek ,Zbrojników sumów i kirysków......... Nie ograniczajmy się .......... Jeśli komuś podajemy na tacy Gotowe obsady Tym samy odcinamy Ta osoba od szukania informacji na temat innych gatunków równie pięknych albo i jeszcze Ciekawszych. Tu tez prośba do Forumowiczów ...... Nie szukajcie gotowych odpowiedzi czy naprawdę chcecie trzymać ryby te same co kolega za ściany????? Szukającie czytajcie tym samym wasza wiedza będzie większa i kiedyś Wy doradzicie komuś a nie zawsze będziecie pytać czy to czy tamto???? Wiem ze sie rozpisalem ale temat Obsady jest nagminny i kiedyś trzeba powiedzieć DOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dosc w pewnym sensie masz racje popieram ale z drugiej strony chyba po to jest forum zeby pytac (nie koniecznie o obsade) bo info w necie nie zawsze musi byc kompletne i jak zapewne sam wiesz czesto teoria rozni sie od praktyki jeden/na wie jedno a drugi/a drugie i dzielimy sie tym na forum przynajmniej ja tak to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pytam o gotowy przepis tylko rady jestem poczatkujacym akwarysta i jeszcze w sumie malo wiem a tu jest sporo ludzi o duzo duzo wiekszym doswiadczeniu chetnych do podzielenia sie swoja wiedza a nie chcialbym wyrzadzic rybko krzywdy np zaq male akwa do jakiegos gatunku itp po to jest ten moj temat i moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po to jest moja odpowiedz ............... Jak chcesz zostać doświadczonym akwarystą skoro nie chcesz szukać info??????????? czytać czytać jeszcze raz czytać.......... Wiem ze praktyka to co innego jak teoria ale jak przeczytasz 20 tematów o jednym gatunku to sam będziesz wiedział co jet prawdą a co nie...... I co najważniejsze będziesz umiał sam dobrać obsadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...