Jump to content

Jak dodać skalary do dorosłych akar pomarańczowopłetwych?


kaka440
 Share

Recommended Posts

Tak jak w temacie. W moim największym akwa 200L mam parę dorosłych akar. I to właściwie cała obsada ryb pływających w toni. Są jeszcze ryby przydenne i zbrojnik ale ich za bardzo nie widać. Dodam, że akary cały czas składają ikrę, wychowują młode i tak na okrągło. Gdy tylko narybek wydam, lub bardziej brutalnie wpuszczę jako żywy pokarm do mieczyków one zaraz odbywają kolejne tarło. I tu problem, chciałbym dodać do nich skalary, ale mam pewne obawy czy jest to bezpieczne (dla skalarów oczywiście ;) ). Czy jest jakiś sposób aby to się udało?

Link to comment
Share on other sites

Hehehe, nie dość, że baniak ma pewnie 100cm długości ( standard 200L) - za mały dla akar pomarańczowopłetwych, to chcesz do nich dodać skalary?

 

Polecam najpierw poczytać o swoich rybach, potem zastanowić się, czy logiczne jest dodać majestatyczne skalary do green terrorów

 

Maciasty - skalar to pięlęgnica....

Link to comment
Share on other sites

Zapewniam cię że zbiornik jest odpowiedni. Akary choduję już kilka lat i są to też bardzo majestatyczne pielęgnice. A pytanie nie brzmiało czy mogę dodać tylko "jak dodać". Zgadywanie czy standardowe też nie jest najlepszym pomysłem gdyż zawsze opisując moje akwa piszę rzeczywistą ilość zalanej wody. Tak naprawdę jest to akwa o długości 120 cm czyli jak to się mówi "standardowe" 240 l.

Link to comment
Share on other sites

Maciasty - skalar to pięlęgnica....

wiem że to pielęgnica ale pytanie dotyczyło jak dodac do akar.Gdyby chciał dodac do np.gurami to byłby mniejszy problem z tym bo gurami nie pilnują swoich małych.Największy problem w tym uważam że te akary się ciągle kocą i wtedy są bardziej agresywne.Gdyby się nie kociły to problem byłby mniejszy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...