Skocz do zawartości

Jak dodać skalary do dorosłych akar pomarańczowopłetwych?


kaka440
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. W moim największym akwa 200L mam parę dorosłych akar. I to właściwie cała obsada ryb pływających w toni. Są jeszcze ryby przydenne i zbrojnik ale ich za bardzo nie widać. Dodam, że akary cały czas składają ikrę, wychowują młode i tak na okrągło. Gdy tylko narybek wydam, lub bardziej brutalnie wpuszczę jako żywy pokarm do mieczyków one zaraz odbywają kolejne tarło. I tu problem, chciałbym dodać do nich skalary, ale mam pewne obawy czy jest to bezpieczne (dla skalarów oczywiście ;) ). Czy jest jakiś sposób aby to się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, nie dość, że baniak ma pewnie 100cm długości ( standard 200L) - za mały dla akar pomarańczowopłetwych, to chcesz do nich dodać skalary?

 

Polecam najpierw poczytać o swoich rybach, potem zastanowić się, czy logiczne jest dodać majestatyczne skalary do green terrorów

 

Maciasty - skalar to pięlęgnica....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że zbiornik jest odpowiedni. Akary choduję już kilka lat i są to też bardzo majestatyczne pielęgnice. A pytanie nie brzmiało czy mogę dodać tylko "jak dodać". Zgadywanie czy standardowe też nie jest najlepszym pomysłem gdyż zawsze opisując moje akwa piszę rzeczywistą ilość zalanej wody. Tak naprawdę jest to akwa o długości 120 cm czyli jak to się mówi "standardowe" 240 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciasty - skalar to pięlęgnica....

wiem że to pielęgnica ale pytanie dotyczyło jak dodac do akar.Gdyby chciał dodac do np.gurami to byłby mniejszy problem z tym bo gurami nie pilnują swoich małych.Największy problem w tym uważam że te akary się ciągle kocą i wtedy są bardziej agresywne.Gdyby się nie kociły to problem byłby mniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...