Jump to content

Glony

Eryk:D
 Share

Recommended Posts

Masz duży problem ja z tym świństwem miałem problem wieki temu nie mogłem usunąć niczym nawet chemią ;) Nie pamiętam jaki to dokładnie glon tyle że ja go miałem pod pokrywą. Proponuję ci wywalić ten mech z tym śluzowatym glonem oraz zrobienie podmiany wody oraz zmniejszenie ilości podawanego oświetlenia

Cyjanobakterie. Sam walcze z tym, śmierdzi jak woda z jeziora, bardzo trujące dla ryb. Pomaga podobno tylko antybiotyk, niestety póki co ze względu na brak funduszy nie mam go [ koszt koło 60zł]. Póki co zwalczam tylko mechanicznie.

Osobiście zwalczyłam sinice poprzez wyjałowienie wody ze składników pokarmowych. Krótko mówiąc, nie mam substratu w podłożu, nie nawoziłam roślin kilka miesięcy. Sinice i rośliny wszystko wyżarły z wody. Sinice zginęły, zaczęłam powoli nawozić. Rośliny przetrwały. Sinice nie wróciły.

A robiłeś testy? Już jakiś czas temu miałeś problemy z glonami i miałeś podać wyniki. Jeśli do tej pory nie masz zielonego pojęcia, w jakim stanie jest woda to pomóc się nie da. Zawsze zaczyna się od zbadania wody. Poprzednie glony jak i te dzisiejsze świadczą o dużym lub zerowym poziomie azotanów. PO4 też możesz i pewnie masz za duże. Nawożenia roślinek pewnie też brak. Akwarium to nie perpetuum mobile :D Raz zalane samo dobrze funkcjonować nie będzie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...