Skocz do zawartości

Glony


Eryk:D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz duży problem ja z tym świństwem miałem problem wieki temu nie mogłem usunąć niczym nawet chemią ;) Nie pamiętam jaki to dokładnie glon tyle że ja go miałem pod pokrywą. Proponuję ci wywalić ten mech z tym śluzowatym glonem oraz zrobienie podmiany wody oraz zmniejszenie ilości podawanego oświetlenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zwalczyłam sinice poprzez wyjałowienie wody ze składników pokarmowych. Krótko mówiąc, nie mam substratu w podłożu, nie nawoziłam roślin kilka miesięcy. Sinice i rośliny wszystko wyżarły z wody. Sinice zginęły, zaczęłam powoli nawozić. Rośliny przetrwały. Sinice nie wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś testy? Już jakiś czas temu miałeś problemy z glonami i miałeś podać wyniki. Jeśli do tej pory nie masz zielonego pojęcia, w jakim stanie jest woda to pomóc się nie da. Zawsze zaczyna się od zbadania wody. Poprzednie glony jak i te dzisiejsze świadczą o dużym lub zerowym poziomie azotanów. PO4 też możesz i pewnie masz za duże. Nawożenia roślinek pewnie też brak. Akwarium to nie perpetuum mobile :D Raz zalane samo dobrze funkcjonować nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...