Skocz do zawartości

Ile świecić w nowym akwa?(tydzień od zalania)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy mogę prosić o pomoc ile mam świecić światła w nowym akwarium?126 litrów, blisko okna(1,5m, z tym że zima i mało światła;), 2x18W, 35x45x80. Zalałem baniak tydzień temu i czekam aż dojrzeje. Mam problem z roślinkami, dlatego też pytam. Trawy się trzymają, chociaż nie rozrastają, gałęzatki bez zmian, żabienica wielka - więdną jej liście, choć nie żółkną, żabienica wielkolistna - nowe pędy rosną jedne za drugim, z tym, że są potwornie żółte i jakby pomarszczone. Na jednym oklapniętym liściu na brzegach czarne obwódki. Testów nie robiłem jeszcze (dopiero śledzę temat, żeby zakupić odpowiednie). Świecę nawet więcej niż 12h. Pomyślałem, że może to zbyt wiele? Moc światłą nie jest porażająca, więc... więc dałem ile fabryka dała, choć dała niewiele.

Poradźcie proszę. I jeszcze jedno pytanie przy okazji: kiedy pierwsza podmiana wody?

 

Dzięki wielkie,

Maciek

 

P.S. W kwestii technicznej: zamieściłbym zdjęcie na tym forum dołączone do posta, ale jak do czorta się to robi?! Pomożecie? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. W kwestii technicznej: zamieściłbym zdjęcie na tym forum dołączone do posta, ale jak do czorta się to robi?! Pomożecie? ;-)

 

Zdjęcie konwertujesz do rozdzielczosci max 800x600 np programem VSO

wrzucasz tu http://imageshack.us/

Kopiujesz takie coś jak KOD FORUM

Wklejasz w posta.

Cieszysz się gotowym zdjęciem.

 

Mod.Janusz.Takie rzeczy załatwiamy na PW.Uznaję to jako spam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...