Skocz do zawartości

ShrimpSand.


Oskar_3103
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W 54l mam 9l podłoża. A 54 jest o 5 niższa od 63l, wiec masz porównanie.

Pomnóż sobie wymiary dna i wysokość podłoża. Wyjdzie Ci objętość w litrach. Co do wagi, to twierdzą tutaj, że 1l to 1kg :D . Ale substraty są dużo lżejsze. W sumie to nie bardzo mi się chce wierzyć, że podali wagę a nie objętość. Jeszcze się z tym nie spotkałem na substratach :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu. Także mam kilka pytań o to podłoże, bo chciałabym spróboać przygody z bardziej wymagającymi krewetkami.

 

1. Czy można je odmulać, bo wiem, że nie można płukać?

2. Jak to jest z tym zbiciem parametrów? Mam KH większe od GH. Czy uda mu się zbić to KH dużo a GH nieznacznie do wartości optymalnych dla crystal red?

3. Jak to jest w wodą do podmiany, przecież dodając wodę o różnych parametrach powodujemy chwilowe zachwianie równowagi w zbiorniku aż do ponownego ustabilizowania parametrów przez podłoże, to chyba nie za dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmulać raczej można, ale trzeba to robić dość delikatnie. A co do tych parametrów, to wiem tylko tyle, że jeśli parametry podmienianej wody będą znacznie odbiegać do wody w akwarium, to podłoże szybciej straci swoje właściwości. Moje plany obecnie zwiększyły się, i jeden worek Shrimp Sandu będe miał w akwa 72l, a pod nim będzie ziemia ogrodowa i JBL Florapol. Ze względów estetycznych nie chcę mieć dużo podłoża, 3cm z przodu to wg mnie wystarczająca wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...