Jump to content

ShrimpSand.

Oskar_3103
 Share

Recommended Posts

• Administrator

W 54l mam 9l podłoża. A 54 jest o 5 niższa od 63l, wiec masz porównanie.

Pomnóż sobie wymiary dna i wysokość podłoża. Wyjdzie Ci objętość w litrach. Co do wagi, to twierdzą tutaj, że 1l to 1kg :D . Ale substraty są dużo lżejsze. W sumie to nie bardzo mi się chce wierzyć, że podali wagę a nie objętość. Jeszcze się z tym nie spotkałem na substratach :zamieszany:

Dołączę się do tematu. Także mam kilka pytań o to podłoże, bo chciałabym spróboać przygody z bardziej wymagającymi krewetkami.

1. Czy można je odmulać, bo wiem, że nie można płukać?

2. Jak to jest z tym zbiciem parametrów? Mam KH większe od GH. Czy uda mu się zbić to KH dużo a GH nieznacznie do wartości optymalnych dla crystal red?

3. Jak to jest w wodą do podmiany, przecież dodając wodę o różnych parametrach powodujemy chwilowe zachwianie równowagi w zbiorniku aż do ponownego ustabilizowania parametrów przez podłoże, to chyba nie za dobrze?

Odmulać raczej można, ale trzeba to robić dość delikatnie. A co do tych parametrów, to wiem tylko tyle, że jeśli parametry podmienianej wody będą znacznie odbiegać do wody w akwarium, to podłoże szybciej straci swoje właściwości. Moje plany obecnie zwiększyły się, i jeden worek Shrimp Sandu będe miał w akwa 72l, a pod nim będzie ziemia ogrodowa i JBL Florapol. Ze względów estetycznych nie chcę mieć dużo podłoża, 3cm z przodu to wg mnie wystarczająca wysokość.