Jump to content

ShrimpSand.


Oskar_3103
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

W 54l mam 9l podłoża. A 54 jest o 5 niższa od 63l, wiec masz porównanie.

Pomnóż sobie wymiary dna i wysokość podłoża. Wyjdzie Ci objętość w litrach. Co do wagi, to twierdzą tutaj, że 1l to 1kg :D . Ale substraty są dużo lżejsze. W sumie to nie bardzo mi się chce wierzyć, że podali wagę a nie objętość. Jeszcze się z tym nie spotkałem na substratach :zamieszany:

Link to comment
Share on other sites

Dołączę się do tematu. Także mam kilka pytań o to podłoże, bo chciałabym spróboać przygody z bardziej wymagającymi krewetkami.

 

1. Czy można je odmulać, bo wiem, że nie można płukać?

2. Jak to jest z tym zbiciem parametrów? Mam KH większe od GH. Czy uda mu się zbić to KH dużo a GH nieznacznie do wartości optymalnych dla crystal red?

3. Jak to jest w wodą do podmiany, przecież dodając wodę o różnych parametrach powodujemy chwilowe zachwianie równowagi w zbiorniku aż do ponownego ustabilizowania parametrów przez podłoże, to chyba nie za dobrze?

Link to comment
Share on other sites

Odmulać raczej można, ale trzeba to robić dość delikatnie. A co do tych parametrów, to wiem tylko tyle, że jeśli parametry podmienianej wody będą znacznie odbiegać do wody w akwarium, to podłoże szybciej straci swoje właściwości. Moje plany obecnie zwiększyły się, i jeden worek Shrimp Sandu będe miał w akwa 72l, a pod nim będzie ziemia ogrodowa i JBL Florapol. Ze względów estetycznych nie chcę mieć dużo podłoża, 3cm z przodu to wg mnie wystarczająca wysokość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...