Skocz do zawartości

Początek 40l Seria Pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Na początek Chciałbym przywitać się z Wami, ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum :roll:

Witajcie

Akwarium 40l

50x30x30

:arrow: filtr-Aquael Turbo filter 650l/h

:arrow: Grzałka-50W z termostatem, również firmy Aquael

:arrow: Oświetlenie- idę jutro zakupić jarzeniówkę 15W

:arrow: Dodatkowo-został zakupiony brzęczyk (napowietrzacz)

 

A teraz Pytanka :geek:

 

1. Dzisiaj odstawiłem wodę kranóweczkę, czy jutro mógłbym zalać ją do akwarium ?? czy to coś tam się źle zrobi :o (głupie pytanie ale nie chce nic sknocić )

2. Czy Jutro przy napełnianiu baniaka mogę posadzić roślinkę ?? czy ta woda musi odstać ??

a) Pierwszy z nich to "Płynny biologiczny środek do filtra z bakteriami czyszczącymi dla akwarium słodkowodnego)

b) Drugi środek to "Uzdatniacz do Wody"

Oba środki są firmy "Sera"

Czy stosować je przy zapełnianiu zbiornika ?? czy odczekać aż woda dojrzeję ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chce Ci powiedzieć, że masz za duży filtr, jeśli ma regulacje ustaw na najwolniejsze obroty, a najlepiej wymień w sklepie na mniejszy. Chyba że chcesz mieć z akwarium pralkę "franie".

Co do odstania wody, to nic nie daje. Odnośnie tych środków do wody. Niektórzy twierdzą, że chemii używa się do czyszczenia toalet a nie do akwarystyki i jeśli już używa się jej tylko w ostateczności, ale skoro chcesz wiedzieć. Uzdatniacz dodaje się do świeżej wody z kranu, żeby wytrącić z niej metale ciężkie i zneutralizować chlor (z resztą masz to na opakowaniu). Co do tego drugiego napisz jego nazwę. Ogólnie chodzi o to że baniak teoretycznie szybciej dojrzewa, czyli zamiast 3 tyg, można go zasiedlić go po 1-2 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi środek nazywa się "SERA BIO NITREVEC"

Jest napisane, że umożliwia zarybienie już po 24 godzinach. Ale mi nie zależy na tym by już jutro rybki miały pływać. Wiem, że woda powinna odstać 2-3 tygodnie.

 

Ps. Za te czcionki to przepraszam, myślałem że będzie estetyczniej wyglądało :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę fotomontaż. Żadne środki chemiczne nie przyspieszą dojrzewania zbiornika. Jako dowód przedstawiam swoją osobę. Wlałem Nutrafin Cycle. Miał pomóc w szybszym starcie. Dał taki efekt, że w dwa tygodnie po zalaniu zbiornika poziom NO2 był zabójczy dla każdego żywego organizmu. W trzecim tygodniu akwarium było bezpieczne i zerowy poziom NO2. Minimum, aby można zarybiać to 3 tygodnie, chociaż i tak proces stabilizacji trwa o wiele dłużej. Teraz wpuścisz rybki to za parę dni będziesz miał kłopoty z ich zdrowiem a za niedługo z glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr i grzałka muszą być włączone. Tworzysz warunki w których ryby będą pływać za jakiś czas. Poza tym w filtrze tworzą się bakterie które potrzebują do życia cyrkulacji wody (tlenu), wyłączając filtr na dłuższy czas zabijasz bakterie i destabilizujesz warunki (jeśli się mylę to mnie poprawcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam bardzo. Dziś kupiłem oświetlenie :geek: bardzo ładne "POWER-GLO" takie troszke niebieskawe :geek:

Zalałem zbiornik posadziłem roślinke i teraz czekamy, czekamy :ugeek:

 

Powiem ci z własnego doświadczenia ,że za kilka dni będziesz pisać ,że masz kłopoty z glonami. ;)

Odradzam ci stosowania tak mocnej świetlówki w akwarium40L---to nie jest solarium. :shock: Kup sobie lepiej jakąś o barwie 6500K lub ostatecznie 8500K i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...