Skocz do zawartości

Korzeń farbi wode


szczurox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz też liczyć się z tym, że pomimo gotowania będzie nawal barwił lecz już nie tak mocno. Ja swego gotowałam a woda nadal była koloru herbacianego. Zmieniłam korzeń i woda jest ładniejsza:) Ale pamiętaj że barwienie wody wcale nie jest szkodliwe dla ryb, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uporaniu się z oświetleniem i zalaniu na nowo akwa pojawił się kolejny problem. Wsadziłem do akwa korzeń kupiony na allegro i po kilku godzinach zobaczyłem, że woda jest "brązowa". Da się coś zrobić by korzeń nie farbowały wody?

mam ten sam problem lecz ja nie włożyłem do akwarium tylko leży we wiadrze i co parzyjde nalać nowej wody po chwili jest brązowa. Radze jeszcze tam gdzie idzie dojść porządnie wyszorować szczoteczką.

Długie gotowanko w solonej wodzie ,potem długie gotowanko w zwykłej...

Podpinając się tak świńsko pod temat, spytam jak długo gotować? Wiem że każdy korzeń inaczej się zachowuje lecz pytam o taki średni czas gotowania. Wiadomo że jak przestanie barwić bo to oczywiste. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się tak świńsko pod temat, spytam jak długo gotować?

 

To zależy.Tu nie ma średniego czasu.Solona woda ma zabic ewentualne bakterie,grzyby etc.W zwykłej gotujesz zeby pozbyc sie farby.Gotuj godzine potem wylej wode.Jezeli jest jak herbata to znowu zagotuj godzine i tak kilka razy aż kolor będzie w miare.Ja tak robiłem ze swoimi korzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje nie mogłem gotować bo nie miałem takiego garnka. Włożyłem korzenie do wiadra, pomoczyłem z tydzień (codziennie podmieniałem wodę), później zagotowałem wodę z solą (3 garnki) i zalałem korzenie w wiadrze. Pomoczyły się z godzinkę po czym wylałem wodę i przepłukałem kilka razy ciepłą wodą. Korzenie przestały farbować i oba toną ja dziurawa łódka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...