Jump to content

Korzeń farbi wode


szczurox
 Share

Recommended Posts

Musisz też liczyć się z tym, że pomimo gotowania będzie nawal barwił lecz już nie tak mocno. Ja swego gotowałam a woda nadal była koloru herbacianego. Zmieniłam korzeń i woda jest ładniejsza:) Ale pamiętaj że barwienie wody wcale nie jest szkodliwe dla ryb, wręcz przeciwnie.

Link to comment
Share on other sites

Po uporaniu się z oświetleniem i zalaniu na nowo akwa pojawił się kolejny problem. Wsadziłem do akwa korzeń kupiony na allegro i po kilku godzinach zobaczyłem, że woda jest "brązowa". Da się coś zrobić by korzeń nie farbowały wody?

mam ten sam problem lecz ja nie włożyłem do akwarium tylko leży we wiadrze i co parzyjde nalać nowej wody po chwili jest brązowa. Radze jeszcze tam gdzie idzie dojść porządnie wyszorować szczoteczką.

Długie gotowanko w solonej wodzie ,potem długie gotowanko w zwykłej...

Podpinając się tak świńsko pod temat, spytam jak długo gotować? Wiem że każdy korzeń inaczej się zachowuje lecz pytam o taki średni czas gotowania. Wiadomo że jak przestanie barwić bo to oczywiste. :)

Link to comment
Share on other sites

Podpinając się tak świńsko pod temat, spytam jak długo gotować?

 

To zależy.Tu nie ma średniego czasu.Solona woda ma zabic ewentualne bakterie,grzyby etc.W zwykłej gotujesz zeby pozbyc sie farby.Gotuj godzine potem wylej wode.Jezeli jest jak herbata to znowu zagotuj godzine i tak kilka razy aż kolor będzie w miare.Ja tak robiłem ze swoimi korzeniami.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje nie mogłem gotować bo nie miałem takiego garnka. Włożyłem korzenie do wiadra, pomoczyłem z tydzień (codziennie podmieniałem wodę), później zagotowałem wodę z solą (3 garnki) i zalałem korzenie w wiadrze. Pomoczyły się z godzinkę po czym wylałem wodę i przepłukałem kilka razy ciepłą wodą. Korzenie przestały farbować i oba toną ja dziurawa łódka ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam moim zdaniem to wszystko zależy od tego w jakim zbiorniku byla ta roślinka jeżeli wolna od ślimaków to nie powinna posiadac ślimaczków a jeżeli chcesz się pozbyć ślimaków to kup sobie Bocje najlepiej z 3 czy 4 sztuki gdyż to jest ryba powiedzmy stadna pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...