Skocz do zawartości

[Skalar] Złożone jaja Pomocy bo nie mam pojęcia co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dziś zobaczyłem jak skalar składa jaja na liściu jest ich trochę.

Co mam robić?

Kiedy sie wyklują ?

Mam to wszystko w ogólnym zbiorniku z innymi rybami oto moja obsada:

Skalar x4, Neon czerwony i innesa x8, Kosiarka (Grubowarg Syjamski) x2, Glonojad Zbrojnik Lamparci, Glonojad Syjamski, Sum rekini, Mieczyk Hellera samiec + samica, Gupik samice x2

Pomożecie? proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar jest rybą pielęgnicowatą i sama się opiekuje ikrą nic nie rób .(!) Sam je mam i trą mi się co 2 tyg. wykluwają się po ok 2-3 dniach w tem.28C ryby nigdy jeszcze nie dochowały mi potomstwa ponieważ są "niedoświadczone" nie przejmuj się i tak jak to pierwsze tarło to zostaną zjedzone :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalar jest rybą pielęgnicowatą i sama się opiekuje ikrą nic nie rób .(!) Sam je mam i trą mi się co 2 tyg. wykluwają się po ok 2-3 dniach w tem.28C ryby nigdy jeszcze nie dochowały mi potomstwa ponieważ są "niedoświadczone" nie przejmuj się i tak jak to pierwsze tarło to zostaną zjedzone :(

 

 

Nie jest tak do końca z tym co piszesz.

Ok że skalary opiekują się swoją ikrą ,ale kiedy kolega zgasi światełko gwarantuję ,że ikry rano nie będzie ,bo zbrojniki się nią zaopiekują i to co do jednej sztuki. ;)

Zwróć kolego uwagę jakie autor tematu ma rybcie w ogólnym. :o

Jedynym wyjściem było by, delikatne przeniesienie ikry na liściu ,bo podejrzewam że jest ona właśnie na nim,do innego akwarium razem z rodzicami.

W ogólnym nic z niej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś też miałem parkę czarnych skalarów i mi się udało dochować narybku ale to była kwestia prób i błędów. Ja zrobiłem coś takiego ze przetrzymałem ikrę w miejscu gdzie złożyły ikrę i w momencie gdy już się wylęgały to przeniosłem je do oddzielnego akwarium.

 

(PS. przemyśl czy na pewno chcesz mieć młode skalary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że to nie jest zbyt odkrywcze, ale jeśli nie chcesz brać wody z głównego zbiornika możesz przyśpieszyć "dojrzewanie" wody płucząc wkład z nowego filtra w brudnej wodzie po wypłukaniu starego filtra. i tak jak w mojej poprzedniej wypowiedzi polecam przełożyć samą ikre, ale zrobisz jak będziesz chciał (nie chcę uchodzić za super specjaliste, poprostu ja tak zrobiłem i dało radę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...