Jump to content

Czy takie testy będą odpowiednie?

kate
 Share

Recommended Posts

Witajcie. Mam akwarium już 3 miesiąc i wpadła dodatkowa gotówka więc postanowiłam, że czas kupić testy. Rozglądam się po allegro za całymi zestawami i najtańszy jest taki: http://allegro.pl/zoolek-aquaset-1-zest ... 25347.html

Czy te testy są dobre? Jeśli nie to jakie polecacie?

Czy testy które tam są to jest cały komplet niezbędnych testów czy będę musiała jeszcze coś dokupić?

Czekam na Waszą pomoc. Pozdrawiam :)

Kupiłem niedawno test tej firmy NO3 i ciagle miałem (zgodnie z testem) stężenie NO3 powyzej 130. Postanowiłem zmienic test i kupiłem Sera i okazało się że nie jest tak źle bo stężenie (zgodnie z testem) wynosiło 30. Ja osobiście odradzam ta firme testy nie są zbyt dokładne.

Kupiłem niedawno test tej firmy NO3 i ciagle miałem (zgodnie z testem) stężenie NO3 powyzej 130. Postanowiłem zmienic test i kupiłem Sera i okazało się że nie jest tak źle bo stężenie (zgodnie z testem) wynosiło 30. Ja osobiście odradzam ta firme testy nie są zbyt dokładne.

A skąd wiesz, że test Sery jest dokładny? Masz pewność ze to nie Sera wskazuje błędnie? Ja porównywałem dwa testy. Zoolek oraz JBL. Pomiary zbytnio się nie różnią.

A skąd wiesz, że test Sery jest dokładny? Masz pewność ze to nie Sera wskazuje błędnie? Ja porównywałem dwa testy. Zoolek oraz JBL. Pomiary zbytnio się nie różnią.

Przy steżeniu powyżej 130 raczej niewiele by mi pływało w baniaku a tu wrecz przeciwnie nie tylko ryby czuje się świenie to jeszcze się rozmnażają. Stąd moje wnioski. Co do JBL to nie wiem bo nie używałem ale mysle że są lepsze niż Zoolek

Nie sądzę, aby rozbieżność w testach była tak wielka niezależnie od firmy. Aby być pewny stosuję testy Zooleka i JBL. Rozbieżności powyżej i w okolicach 100 mg nie było nawet porównując testy paskowe Tetry 6in1. Różnice są na poziomie +/- 10 / 15 mg nie wliczając w to NO2 i NH3 gdyż tutaj każdy test pokazuje identyczne 0