Skocz do zawartości

Zbrojnik Niebieski


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Serdecznie otóż mam pytanko co do Zbrojnika niebieskiego (glonojad), chodzi o to, że prawdopodobnie samica nosi ikrę. Na obecną chwile nie mam wystarczającej wiedzy na temat rozmnażania Zbrojników. Chciałbym się dowiedzieć jak długo nosi to w brzuszku zanim złoży ikrę w kokosie czy rurce pcv. Czy to też może być objaw jakie choroby gdyż od paru dni jest dosyć gruba. Chciałbym zaznaczyć na wstępie, że rybki te nie są przekarmiane, karmie je Tropicalem (green algae wafers), spiruliną, witaminami i płatkami. Zachowanie glonka jest dosyć dziwne, leży odwrócony brzuchem do góry przed otworem w kokosie. Akwarium 60 l, obsada :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zdjęcie trochę niewyraźne_i robione telefonem ale może uda wam się pomóc.

2 Glonki

4 neony

6 zmienniak plamisty

 

red eye: Pisz poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest dosyć niewyraźne. Mi to raczej nie wygląda na zdrową kondycję. Daj lepszą fotkę. Trochę mi to wygląda na zapalenie układu pokarmowego. Spowodowane jest częstym i monotonnym karmieniem.

 

Do złożenia ikry samiec zmusza samicę. Samiec wybiera miejsce, czyści je a następnie zagania tam samicę. Samica składa ikrę, samiec ją zapładnia po czym tylko on tam zostaje i pilnuje ikry. Samica sama nie złoży ikry, musi być jak ja to nazywam sponiewierana przez samca :D . Moja samiczka też miała duży brzuch i jak samczyk dorósł to było po problemie ;).

 

PS: PISOWNIA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aśnie mój samiec też dorósł, ma około 8 cm., samica jakieś 10 cm., nigdy tego nie_było żeby miała taki duży brzuch. Na czystą logikę mogę się mylić ale zanim dojdzie do tarła Zbrojników, wydaje mi się, że ikra w jakimś stopniu dojrzewa u samicy. Później jest dopiero przez samca prowokowana do złożenie ikry w muszli czy tam kokosie i innych ozdobach akwarystycznych. Samiec natomiast ma normalną budowę swojego ciałka a samica "berta" inaczej. Podmieniłem 30 % wody. Sam próbowałem zmusić glonki do" tarła ". Posiadam deszczownice, mam bardzo dobre natlenienie wody, moje Platki rozmnażają się bezproblemowo. Gupiki czy molinezje i mieczyki też nie_było problemu. Rozumiem też to, że Platki i ryby podobne są to rybki jajożyworodne i są łatwe w rozmnażaniu w akwarium. Jako kryjówki służą 2 połówki kokosa, rurka pcv i rura ceramiczna. Zauważyłem także, że glonojad bardzo często przebywał w kokosie, bodajże czyścił ale nie_zauważyłem żeby samica wpływała. Ale jakiś tydzień temu jak dodałem rurkę pcv także zauważyłem, że samiec ją czyścił, wyglądał przez nią pyszczkiem i tutaj niespodzianka bo następnego dnia rurka pcv wypłynęła do góry chodź była przykryta kamieniami. Wniosek, że coś musiało się dziać więc dlatego cały czas i praktycznie po około tygodniu po tym zamieszaniu zaczęło mnie zastanawiam czemu ona robi się gruba a 2 to jeżeli jest chora na "jelita" niewydolność to chyba ciężko wyleczyć taką rybkę??

 

red eye: mod umarł [---------] udusił się próbując czytać post bez znaków interpunkcyjnych.

Przykro mi ale tym razem ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonek normalnie pływa z korzenia na korzień i tak co jakiś czas pokarm różny sypie czasami płatki czasami granulki spiruline i witaminki czytałem na forach ze jeżeli występuje pomarańczowy punkcik, to znaczy że się szykuje do tarła w sumie, to sam podmieniłem 30 % wody żeby sprowokować je do tarła ale dla mnie to nowa sytuacja widząc glonka grubego dlatego się zastanawiam, co może być szkoda by było żeby ta rybka padła gdyż dostałem ja w prezencie od chrzestnej.

 

Mod.Janusz-Z racji tej ,że tamten mod się udusił,ja przyznaję kolejne ostrzeżenie za pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...