Skocz do zawartości

Co pod akwarium?


czuczuwara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanko, co powinno znaleźć się między szafką a akwarium.

Początkowo myślałem o macie z polipropylenu /akwa ma podstawę 100x40/ - ale w sklepie doradzono mi styropian - dodam, że samo akwarium waży 60 kg /wysokie i ze szkła 12 mm/, do tego planuję ok.60 kg żwiru - co już jest sporą masą, a jeszcze nie ma wody, większych kamieni, korzeni etc...

 

Podobno mata nie zdaje egzaminu przy wysokich i ciężkich zbiornikach /ulega natychmiastowemu spłaszczeniu?/

 

Co zatem proponujecie - jeżeli styropian to jaki, jaka grubość, jeżeli matę - podobnie - może jakieś bardziej szczegółowe uwagi/parametry.

No a może ktoś ma jeszcze inny, pewny patent?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

osobiście nie mam tak dużego akwa, bo moje ma 80x45, ale też jest dość ciężkie. Ja mam pod spodem matę z PPE, ale nie taką ze sklepu "rybnego" tylko zaadaptowałem sobie karimatę. Złożyłem ją na pół i podłożyłem podwójną warstwę i odciąłem resztę, która wystawała poza dno baniaka. Nie siadła zupełnie. Jest sprężysta, dobrze przenosi napory i niweluje napięcia powierzchniowe. Osobiście polecam takie rozwiązanie.

Teraz czas na krytykę mojej metody:) zachęcam do twórczego negowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

osobiście nie mam tak dużego akwa, bo moje ma 80x45, ale też jest dość ciężkie. Ja mam pod spodem matę z PPE, ale nie taką ze sklepu "rybnego" tylko zaadaptowałem sobie karimatę. [...]

Mam to samo. Karimata z folią aluminiową z jednej strony. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanko, co powinno znaleźć się między szafką a akwarium.

Początkowo myślałem o macie z polipropylenu /akwa ma podstawę 100x40/ - ale w sklepie doradzono mi styropian - dodam, że samo akwarium waży 60 kg /wysokie i ze szkła 12 mm/, do tego planuję ok.60 kg żwiru - co już jest sporą masą, a jeszcze nie ma wody, większych kamieni, korzeni etc...

 

Podobno mata nie zdaje egzaminu przy wysokich i ciężkich zbiornikach /ulega natychmiastowemu spłaszczeniu?/

 

Co zatem proponujecie - jeżeli styropian to jaki, jaka grubość, jeżeli matę - podobnie - może jakieś bardziej szczegółowe uwagi/parametry.

No a może ktoś ma jeszcze inny, pewny patent?

Z góry dziękuję za pomoc.

W 100l mam pod akwa styropian 10mm i jest ok. W 240l specjalną plastikową podstawę pod akwarium i chyba też jest dobrze, ale gdzieś wyczytałem, że taka podstawa komuś popękała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...