Skocz do zawartości

co to za choroba i jak ją leczyć


AR8178
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to samica to mogła ona wydalić swoje narządy płciowe.

 

A samiec nie mógł .?

Nie mogę czytać .

 

ale ta pewnie zdechnie.

Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia tej rybce :)

A może reinkarnacja

wiecie co mi to wygląda na jelito , a co najlepsze że mam jeszcze dwa skalary które mają napuchnięte brzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to samica to mogła ona wydalić swoje narządy płciowe.

 

A samiec nie mógł .?

Nie mogę czytać .

 

ale ta pewnie zdechnie.

Zyczę szybkiego powrotu do zdrowia tej rybce :)

A może reinkarnacja

wiecie co mi to wygląda na jelito , a co najlepsze że mam jeszcze dwa skalary które mają napuchnięte brzuch
prześle wam zdjęcie po wyciągnięciu z akwa

post-7259-13685161959967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lol to musi być coś paskudnego. zainwestuj w sera BAKTROUP i wlej trochę żeby temu zapobiec a ja jeszcze coś poszukam

dziękuje ci ślicznie za pomoc, mam nadzieje że to pomoże, boje się o inne ryby bo dopiero co przeszły ospe jutro idę do sklepu mam nadzieje że dostane to u nas w mieście. jeszcze raz dziękuje i jak coś jeszcze znajdziesz to prosze napisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw ty odpowiesz nam na parę pytań zanim my odpowiemy na twoje? Tzn. ja nie odpowiem bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ale jeśli zastosujesz się do linku, który Ci podałem na pewno będzie łatwiej to zdiagnozować.

 

viewtopic.php?f=6&t=14640

 

W przeciwnym razie będziemy mogli tak strzelać do u***nej śmierci.

 

Więc ja sobie strzele i powiem, że złe warunki w akwarium i zła dieta, skoro inne skalary tez mają wydęte brzuchy. Ale to tylko strzał bo nić nie wiemy o twoim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw ty odpowiesz nam na parę pytań zanim my odpowiemy na twoje? Tzn. ja nie odpowiem bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam, ale jeśli zastosujesz się do linku, który Ci podałem na pewno będzie łatwiej to zdiagnozować.

 

viewtopic.php?f=6&t=14640

 

W przeciwnym razie będziemy mogli tak strzelać do u***nej śmierci.

 

Więc ja sobie strzele i powiem, że złe warunki w akwarium i zła dieta, skoro inne skalary tez mają wydęte brzuchy. Ale to tylko strzał bo nić nie wiemy o twoim akwarium.

Więc tak na początek przepraszam za moje zachowanie.AKWA 375L.filtr kubelkowy OUTSID2000L UV3045HW. GRZAŁKA 300W. OŚWIETLENIE dla roślin 36W dla ryb również 36W. PARAMETRY wody ph7,5 .No3 100i to jest przerażające. No2 0.GH nie potrafie odczytać wszystkie wyszły fioletowe .KH10.Napowietrzanie i filtr chodzą 24h oświetlenie 10 godzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi parametrami wody, nie dziwne, że rybom bebechy na zewnątrz wychodzą. Pomijając zabójcze No3, to woda idealna dla malawi a nie dla skalarów. Na twoim miejscu zacząłbym od intensywnych i regularnych podmian wody. A proszę powiedz jaką masz temperaturę wody, od jak dawna akwarium jest zalane i czym karmisz ryby.

 

edit: I jakie podłoże masz w akwarium i czy stosujesz jakieś nawozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi parametrami wody, nie dziwne, że rybom bebechy na zewnątrz wychodzą. Pomijając zabójcze No3, to woda idealna dla malawi a nie dla skalarów. Na twoim miejscu zacząłbym od intensywnych i regularnych podmian wody. A proszę powiedz jaką masz temperaturę wody, od jak dawna akwarium jest zalane i czym karmisz ryby.

 

edit: I jakie podłoże masz w akwarium i czy stosujesz jakieś nawozy.

no właśnie dopiero sobie uświadomiłam co się dzieje ,akwarium mam jakieś 3 miesiące woda była odstana przez 2 tygodnie jak wpuszczałam ryby było sprawdzane tylko ph i wszystko było ok, po 2 miesiacach ryby zachorowały na ospe stosowałam ichtio ospa znikła i zaczoł sie problem z płetwami i roślinami , no ale wróćmy do tematu jakimi środkami mogę wyrównać stan wody,temperatura 25ctopni.karmione są dwa razy dziennie supervit w płatkach, supervit granulat firmy tropical i mrożoną ochotką jeżeli chodzi o podłoże to żwir rzeczny, piach i nawóz ale taki typowy pod rośliny ale z.... mnie a ci nie powiem. prosze pomóż mi :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze AR8178 nie rób double postów. Istnieje EDYTUJ.

Po drugie to prawdopodobnie zapalenie przewodu pokarmowego, albo/i jakaś choroba skóry. Czytałam dzisiaj o takiej, robią się dosłownie dziury w rybie.

Lecz ją, ale oddzielnie. Doprowadź do prawidłowych parametrów wody. Gdy leczenie się nie powiedzie- przykro mi ale trzeba będzie ją uśmiercić, gdyż nie robi się operacji. A raczej trudno będzie te jelita z powrotem umieścić w ciele ryby. Jeżeli to tak zostawisz będzie jej to przeszkadzało, i umrze w mękach.

Przykro mi.

Zajmij się innymi, dbaj o podmiany.

Nie będziesz musiała często sprawdzać parametrów wody. Do wody która będzie dodawana- z kranówy, ale dodaj AquaSafe.

Niszczy szkodliwe azotany itp.

Parametry- test, wynik, czego za mało kup uzupełniacze. Czego za dużo- unieszkodliwić preparatami.

Jaśniej - spytaj się w zoologu. :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...