Skocz do zawartości

Aktualka 112L


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wstawiam zdjęcia moich zbiorników do waszej oceny i sugestii co zrobić by było dobrze.

 

 

:arrow: 112L Postawiony 18.12.2010

 

Filtr--- Fan 3 i momentami Fan 2 jak się robi duża rozpierducha :)

Grzałka 150 W

Oświetlenie 36 W --- proszę zachować tą sugestię dla siebie :)

Podłoże żwir 4-8

Roślinki to co widać :D wszystko klasyczne. Będzie więcej bo muszę zakryć te filtry :)

Temp 26

Zameczka i muszli proszę nie krytykować bo to miejscówa bocji. Muszla mi się podoba a zamek już był. Zamek zostanie zlikwidowany jak zarośnie zbiornik.

 

Od około 1,5 Tyg. Podaje CO2 przy oświetleniu mniejszym niż każdy pisze oraz podaje nawóz .Rośliny mocno się ukorzeniły, nabrały barw i codziennie widać że któraś wypuszcza nowe kłącza i anubis co pochwila wypuszcza nowe liścia :)

 

 

:mrgreen: Obsada:

 

:!: Aktualnie:

- 16 neon innesa

- 9 molinezja.(białe żaglopłetwy 2+1, żółte 1+1, black moly 2+2

- 4 Gupiki

- 4 Żałobniczki

- 3 Bocja siatkowana

- 3 zbrojnik . Duży (chyba Gibiceps, średni, malutki :)

- 2 mieczyk

- 1 Brzanka rekinia. (mamy rybka nie mogę wydać) :mrgreen::)

- 1 Kosiarka

- 1 kirys panda (dostałem od kolegi bo likwidował i zostanie bo czyni porządną robotę a nie dokupię mu kolegów bo 8 zł za sztukę nie dam :)

 

:!: Planuje

 

- 9 molinezja.(białe żaglopłetwy 2+1, żółte 1+1, black moly 2+2

- 6 mieczyków

- 3 Bocja siatkowana

- 1 zbrojnik tylko ten średni.

- 1 Brzanka rekinia

- 1 Kosiarka

- 7 otosków lub 7 Kirysów(jeszcze nie wiem jakich) lub 4 kosiarki

 

Żałobniczki wydaje wujkowi.

Gupiki wędrują gdzie indziej.

Zbrojnik duży wydaję, mały wędruje gdzie indziej

Neony wędrują gdzie indziej

 

To by było na tyle tego zbiornika, teraz zdjęcia

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

:arrow: Zbiornik 54 L Postawiony 24.01.2011

 

Filtr Fan 1

Grzałka 50W

Oświetlenie w toku 1x15 + 1x18

Podłoże Acti Substrate 3L i żwir 2-4 10kg

Rośliny: Widać na zdjęciach:) Będzie więcej :)

Temp 26

 

:!: Obsada (Planowana)

- 25 sztuk narybku Molinezji, w zbiorniku do 3 miesięcy i będą sprzedane. Atualnie mają miesiąc

- 40 sztuk narybku Gupika dopiero za około 1,5 miesiąca

- 1 Zbrojnik malutki. (będzie mu dobrze a jak podrośnie to przeniosę do 112)

- 1 Kirys panda

- 16 neonów na stałe

 

Zaznaczam narybek Gupika i Molinezji będzie znajdować się tylko przejściowo aż nie osiągną dobrego rozmiaru. Także nie będą tam wiecznie.

 

 

W tym akwarium pojawi się korzeń przedstawiony niżej na zdjęciu, narazie jestem w trakcie szorowania i marnie mi coś idzie.

Korzeń był już w akwarium około 10 lat temu lecz około 8 lat leżał w suchym odstawionym akwarium.

 

Teraz fotki,

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

:arrow: 18 L żłobek postawiony 23.12.2010

 

Filtr gąbkowy za 5zł :D i bardzo cichy napowietrzacz.

Oświtlenie będzie Deco Light 11W

Grzałka 25 W

Temp 26

Podłoże żwir 2-4 4kg

 

:!: Obsada

-25 molinezja

-40 Gupik

-4 RC po koledze dostałem w spadku i postanowiłem włożyć je tu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Oceniajcie proponujcie co według was powinno uledz zmianie.

 

Pozdrawiam Miłych, ferii kto ma, kto będzie miał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych fotografiach widzę muszle i ceramike najlepiej to bym radziła ci ją wywalic,muszla może szkodzic rybą! wiec na twoim miejscu bym ją wyrzuciła.. Tak bardzo podobają mi się zdiecia i akwaria... Ładne masz molinezje :)

 

Zamek i muszla od roku w akwarium i nikt nie narzeka. Bocje zadowolone bo się mają gdzie schować :)

 

Dodam jeszcze jedno zdjęcie zbiornika 54 L z zapasową pokrywą od 112L :) 2x18 W

 

Myśle że takie oświetlenie starczy. No przy oryginalnej pokrywie jest 15 W i dorobie 18 albo 15 zobaczymy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. za mało roślin

 

Proponuje przeczytać posta jeszcze raz.

niedokładnie przyklejone...

nie mam zamiaru grzebać silikonem na dzień dzisiejszy.

nawet planowana obsada przerybiona.

Znając forumowiczów to Para molinezji, 8 neonków, i kiryski. I mamy obsadzone akwarium 112L. W moim akwarium jest spokojnie i wymiary akwarium spełniają warunki hodowanych rybek. Chodź i tak zmiany wejdą także kilka ryb odejdzie od składu a co do nowej obsady to co według ciebie nie pasuje? Oprócz rekina i samotnej kosiarki

za dużo ryb we wszystkich trzech akwariach.

czyli w 18 L żłobku powinienem czymać około 20 małych rybek? Bo tak to odbieram,

Ogólnie dużo pracy i wiedzy należałoby włożyć w te akwaria, żeby to porządnie wyglądało.

Akwarystą stałem się 1,5 miesiąca temu. Nie wszyscy na początku mają pieniądze na rozwój swojego zbiornika. :) tak jak tło strukturalne, kubełek, i milion roślin. Bo zapewne o tym mowa.

Mam przed sobą dużo czasu i przedewszystkim można powiedzieć że to wszystko jest świeże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem akwarystą od 1,5 miesiąca to na razie się nie będę przykładał do tego co robię". Nie zastawiaj się tym ,że masz mało doświadczenia. Rybki ci powiedziały ,że się dobrze czują jak mają ceramiczny zamek?! Myślę ,że jak zamiast zamku by był np. kokos też by było dobrze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarystą stałem się 1,5 miesiąca temu.

Dlatego jeszcze długa droga przed tobą. Chociaż muszę powiedzieć, że ja najpierw poczytałam o zakładaniu akwarium i wymaganiach rybek i pewnie uniknęłam wielu problemów, ale i tak nadal, nadal dużo czytam uczę się i staram się rozwijać w tej dziedzinie. Nigdy nie miałam ciśnienia na dużo rybek. Zaczynałam od jednego bojownika w 112l i potem dokładałam roślin i rybek.

Masz mało roślin w stosunku do ilości ryb. Na to chciałam zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o tło to lepsze i bardziej estetyczne efekty można uzyskać przyklejając na taśmę klejącą pomięte wory na śmieci, czarny brystol.

Żyworódki trzyma się w haremach, nie w parach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja mojej 112L

 

Jak widać polysperma opanowuje cały zbiorniik. Czekam ąż tyły podrosną i zakryją rurkę. Jakieś korzenie się moczą bo nie ma żadnego.No i 2 plan trzeba czymś uzupełnić. 1 szego nie planuje.

 

Wiem termometr na bok a filtr wewnętrzny wyjedzie,

 

Oceńcie jak wypadło

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...