Jump to content

Jaka obsada do 112l?

wujcior96
 Share

Recommended Posts

Witam, w poniedziałek lub wtorek kupujemy z tatą akwa 112l, jest to drugie akwarium w ciagu 3 miesięcy i równierz w moim życiu. Jak narazie mamy 25L i chcemy powiekszyc kawałek natury w naszym domu.

Więc moje pytanie brzmi, jakie rybki polecacie do 112l?

Tacie podobają sie pyszczaki czy pielęgnice.

Mi za to innesy czy krewetki amano.

Czy np. pyszczaki mogą życ z innesami ?

Również zaciekawiła mnie dośc nietypowa ryba, a mianowicię Duch Amazoński. :)

Prosiłbym o podanie jakieś wielogatunkowej obsady, cieszyłbym się gdyby duch i innesy mogły byc ze sobą.

Chociaż na czystą logikę to duch może wziąśc neonki za pokarm.

Pozdrawiam i Czekam na odpowiedz :)

Neonków można dokupić do 10 szt. glonojada też można a nawet powinno się przełożyć do 112l (25l to dla niego stanowczo za mało)

Jeśli oddajecie bojownika to zamiast niego można jakieś pielęgniczki (parka ramirezek/harem kakadu) lub harem prętnika karłowatego

Jakieś rybki denne np. 6 szt kirysków

A to szkoda z duchem :( innesy na 100% raczka pewnie też wezme ale chcałbym zeby reszta rybek były by dosyc kolorwe a nie jednego koloru :)

A co z głupikami bym wzioł sobie ale nie chce zeby sie rozmnażały, bo słyszałem ze jak szalone robią dzieci

moze lepiej bo czytałem artykuł na superakwarium.pl o kakadu zeby były miłe to musi byc 1 samiec +3 samice.

A Czemu tak mało tych głupików, chciałbym zeby była to ławica :D

może polecicie jeszcze jakieś małe rybki stadne ?

znalazłem takie cudo ,czy moge wsadzic do akwa bo jest niesamowity :D

http://allegro.pl/geosesarma-sp-vampire ... 50547.html

moze lepiej bo czytałem artykuł na superakwarium.pl o kakadu zeby były miłe to musi byc 1 samiec +3 samice.

A Czemu tak mało tych gupików, chciałbym zeby była to ławica :D

może polecicie jeszcze jakieś małe rybki stadne ?

znalazłem takie cudo ,czy moge wsadzic do akwa bo jest niesamowity :D

http://allegro.pl/geosesarma-sp-vampire ... 50547.html

Ławicę będziesz miał za parę tygodni.

A co do wampirka to przeczytałeś dokładnie jakich warunków potrzebuje?Swoją drogą fajna bestia ;)

Jakie raki będą najlepsze dla mnie na początek?

Trudno powiedzieć jaki rak będzie najlepszy na początek. Wszystko zależy od doświadczenia jakie posiadasz w akwarystyce. Osobiście początkującym akwarystom poleciłbym raczki Cambarellus patzcuarense. Argumenty przemawiające za: jest dość łatwy w hodowli, dorasta tylko do czterech centymetrów długości, więc nie powinien narobić wielu szkód, dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych, jest łatwy do zdobycia w Polsce, nie wymaga dużego zbiornika, nie niszczy roślinek w zbiorniku, łatwe karmienie i bardzo często rozmnażają się w akwariach.. Jedynie cena (w granicach 35 zł) za sztukę przy tak niewielkim stworzeniu może odstraszyć.

Czy ten raczek może byc ?