Skocz do zawartości

rozmnażanie molinezji


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

moja molinezja miała większy brzuszek dlatego odstawiłem ja do osobnego akwarium i faktycznie urodziła młode ale cały problem jest taki że urodziły się dwie sztuki, mineło trzy dni i ciągle nic. Co robić dalej zostawić ja w tym akwarium czy wpuścić ją do głównego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpuść już do głównego zbiornika,młodych miała pewnie więcej,ale je zjadła.Samicy nie wystarczy oddzielić,trzeba jeszcze w tym zbiorniku zrobić dużo kryjówek i obserwować po parę razy dziennie czy młode się nie pojawiły,w miarę możliwości odławiać nowo narodzone sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tu musisz wiedzieć że molinezja balonowa nie jest gatunkiem jako tako,tzn. niektórzy uważają ją za krzyżówkę dwóch różnych gatunków molinezji inni że jet to utrwalona wada jakiegoś gatunku molinezji.Ja jestem zdania że wyodrębniono tą wade z molinezji żaglopłetwej,ponieważ to właśnie najczęściej z molinezje balonowe i żaglopłetwe razem sprzedaje się w akwariach.Jeżeli tak jest to część młodych będzie dziedziczyło dalej tą wadę a jakaś ich część urodzi się bez tej wady i będą molinezjami żaglopłetwymi,czyli to jeden gatunek.Oczywiście to tylko moje zdanie na temat tych molinezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...