Skocz do zawartości

Woda już nie jest krystaliczna


Adin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie:

Założyłem po wielu latach ponownie aqua. Wygotowałem żwir, wygotowałem kokota , filtr, grzałkę. Rośliny przemyłem, Wodę z krany wstawiłem do wiader na dobę, żeby się odstała, po czym wlałem do zbiornika 77l. Dodałem "soli niebieskie akwariowej" tyle ile jest zalecane na opakowaniu.

Po kolejnych 10 godz woda była krystaliczna, wpuściłem więc 3 kiryski. (bo akurat je miałem). Wstaję dziś rano ( godz temu) a woda już nie jest krystaliczna. Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mysle ze to dobra rzecz,ja tez po latach zalozylem akw.i uzylem tych bakteri i po tygodniu wpuscilem ryby,a po3 tygodniach mam tarlo zbrojnika nieb.i wszyscy mieszkancy czuja sie dobrze,choc kolor wody jest troszke metnwwy ale raczej na odc.brazowawy,mysle ze to cos od korzenia bo mam dosc sporego?chyba ze to te bakterie.Jesli ktos moze mi pomoc to bardzo prosze>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wodę w 100% 22.01.2011r. Wygotowałem żwir, wypłukałem i wyparzyłem filtr, wyczyściłem roślinki.

Woda 1 dnia była krystaliczna (dodałem do niej soli akwarystycznej dla ryb słodkowodnych), następnego dnia już zaczęła być lekko mętna (mleczna) napisałem na innym forum pytanie - "co się z nią stało"? Odpisano mi, że woda musi dojrzeć i może to potrwać do 2 tyg. aż się w końcu wyklaruje. Poczytałem więc o "no2" przejrzałem wszystkie tabele i rysunki i wynikło z tego, że woda może dojrzewać nawet do 2 miesięcy. OK - poczekam. Czytałem też że nie powinno się wpuszczać rybek do świeżej wody bo może to im zaszkodzić, no ale co zrobić z nimi miałem ( teraz pływają i mają się dobrze). Jak pisałem wyżej woda na 2 dzień po wlaniu stała się lekko mętna (mleczna). Dziś mija 8 dzień od wymiany wody i znacznie bardziej niż wczoraj woda jest mętna (plakat na tylnej ścianie jest jak za mgłą). Na jednym z wykresów, które widziałem na temat dojrzewania wody było widoczne że najgorsze stadium wody jest między 5 a 14 dniem po wymianie.

Pytanie jest takie: Czy ta dzisiejsza zmiana przejrzystości wody jest związana nadal z dojrzewaniem, i czy woda się wyklaruje, gdy woda dojrzeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to efekt dojrzewania zbiornika który powinien trwać tydzień po tym czasie woda się stabilizuje.

Akwarium w tym czasie powinno być bez ryb.

Wcześniej w innym temacie napisałeś:

Czy pisząc te posty zapoznaliście się z ciekawym tematem jakim jest obieg azotu w akwarium. A w szczególności o wydzielanie się amoniaku i amonu.

Chyba jednak to Ty powinieneś poczytać o cyklu azotowym ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...