Skocz do zawartości

Mętna woda


Rekomendowane odpowiedzi

Tak była odstana i to 7 dni . W sobotę córeczka koleżanki wsypała sporo karmy do akwarium i w niedziele rano woda już była mętna ale myślałam że po tak dużej podmianie ok70% powinno być ok a tu dalej woda mętna i nie przejrzysta , i teraz nie wiem co robić , całe dno czyściłam przy tej podmianie filtr też wyczyściłam . Może powinnam wyjąć cały żwirek i wymyć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz inwazję pierwotniaków? Najlepszym sposobem jest zakup preparatu Tropical Cristal. To kosztuje kilka złotych. Wlewasz dosłownie kilka kropel do akwa i powinno być ok. Polecam stosowanie w mniejszych dawkach niż pisze na opakowaniu.

 

Edit: opis preparatu na allegro http://allegro.pl/item529823189_tropica ... awipl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki filtr oraz litraż.

AirTech 2kox , jest to pompka zewnętrzna z filtrem gąbkowym . Akwarium 25 L i mam je od ponad 2 lat i jedynie 01,10,2008 zmieniłam skład akwarium z welonki na 4 Molinezje , do tego 2 kiryski i 2 Mułojady . 24 ,1,2009 zrobiła się woda mętna a 25,1,2009 zrobiłam podmianę ok 70% wody i jak na razie jest nadal mętna , co prawda nie tak bardzo jak na początku ale nadal jest nie przejrzysta . Wcześniej tak nie miałam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...