Skocz do zawartości

Cabomba jak przyciac ?


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Cabombe, kupiłam dwie łodygi i ladnie mi sie rozrosly w akwarium ale niestety sa za dlugie i potrzebowalabym je przyciac ale nie wiem jak. To co przytne chcialabym (piszemy razem) wlozyc do akwarium zeby mi sie dalej rozroslo i bylo ich wiecej i prosila bym o rade, jak mozna je przyciac i gdzie, uzywajac tylko nozyczek biurowych bo narazie nie posiadam takich do roslin i jak sprawic by dalej sie rozrosyl. Dodam jeszcze, ze od polowy dlugosci Cabomby sa ciekie biale korzenie i nie wygladaja one najlepiej i tez chcialabym je podciac (czy mozna?)

 

Prosze mi to wytlumaczyc tak w dosc najlatwiejszy sposob bo informacje ktore znalazlam na forum nie sa dla mnie wystarczajace :

 

Rozmnażanie następuje przez sadzonki sporządzane z pędów wierzchołkowych i bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinasz tuż przed "liśćmi". Wkładasz ogonek w żwir. Nic więcej.

 

Jeśli chcesz aby rozrosło się w boki przycinaj świeżą główkę na samym szczycie rośliny. Wtedy roślina wypuści gałązki boczne a nie będzie piąć się tak w górę :)

 

Można podciąć. Korzonki. Ale zarówno możesz uciąć w pobliżu i wsadzić. Ja tak stosowałem i działało. Rosło. Nie jest to wymagająca roślina. Wręcz chwast :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w poniedzialek bedzie zmiana wody i ciecie roslinek ale jeszcze jedno pytanko. Kazaliscie mi przyciac ja tam gdzie nie ma lisci a ona ma licie od samego poczatku do konca i jak ciac, na skos czy na wprost.

 

A jeszcze jedno, wiecie co to za roslinka te malutkie platki, bo jak kupowalam inne to jedno takie sie przyczepilo i sie rozrosla a jak byscie dali mi nazwe to bym sobie poczytala o niej troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie możesz pisać polskich znaków bo masz uszkodzone dwa alt-y. Tak sie tylko ciekawie składa, że jeden jest gramatyczny, spróbuj użyć tego prawego... Poza tym znaki interpunkcyjne nie potrzebują ingerencji magicznego klawisza ALT. :roll: To samo dotyczy zaczynania zdania z dużych liter. Za to dostajesz ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...