Skocz do zawartości

[240l] ogólne


JHiro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Filtr : Hydor R20 duo 4

Napowietrzanie : z filtra

Grzałka : brak

Oświetlenie : 2x18W T8 SYLVANIA GRO-LUX + 1x39W PHILIPS Master TL5 830HO

Tło : własnej roboty z podświetleniem LED

Obsada : Salvini, Skośnopręgie, Skalary, Trzciniaki, Bocje siatkowane, Gloncie, Zbrojnik Lamparci, Labeo, Kiryśnik, Cierniooczki.

Rośliny : cryptocoryne balansae, cryptocoryne beckettii, anubias barteri, echinodorus red flame, hygrophilia corymbosa.

 

Pluton egzekucyjny...PAL!!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wujek spoko :D Nad meszkiem właśnie pracuję ale nie wiem czy mi się przyjmie...Raz, że woda trochę twardawa a poza tym skośne się z nim nie polubiły i wyskubują...zobaczymy...Niedługo wrzucę nowe fotki.

Laszek myślisz, że czarne? Zastanawiałem się właśnie nad przejechaniem tła sprayem...myślałem o ciemnej zieleni bardziej ale boję się czy się nie poodkleja i czy będzie fajnie wyglądało...trochę mi szkoda roboty bo się z tym namęczyłem :D Poza tym nie wiem czy podświetlenie led będzie przy ciemnej barwie ładnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękną rzecz :D

A tak na poważnie to strukturą trochę przypomina Twoje,z tym,że bez doklejania czegokolwiek i dużo prościej,szybciej i taniej można je zrobić.

Ale dobra,foty wieczorem,teraz jest za jasno,żeby coś pstryknąć.

 

Zgodnie z obietnicą/

Oceniajcie/krytykujcie:

 

Dołączona grafika

 

I kotnik(dwie wersje):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki samego tła nie mam,a produkcja jest prosta jak konstrukcja cepa.

 

Potrzebujemy:

płytę styropianu,może być 2cm grubości o średniej wielkości "oczkach"

1 spray-ilość,pojemność odpowiednio do wielkości akwa,kolor według gustu

ostry nóż/nożyk do tapet

 

Docinamy styropian na wymiar szyby do wysokości pokrywy,ewentualnie wyżej,ale wtedy szlifujemy,żeby wsunąć pod pokrywę,

następnie dokładnie malujemy sprayem płytę(nie przejmujemy się,że spray topi styropian,dzieje się to równomiernie i właśnie w ten sposób tworzy się struktura tła) i zostawiamy do wyschnięcia,

boki płyty dla lepszego wyglądu można przeszlifować papierem ściernym gr.80-120

 

Jeżeli komuś odpowiada ciemniejszy odcień,maluje kolejny raz(już tak bardzo nie topi styropianu).

 

Koszt jak już pisałem ok.15zł

 

No cóż,może ktoś się pokusi o zrobienie,jeśli tak to wstawcie fotki,myślę,że JHiro się nie obrazi ;)

Miłej pracy i ciekawych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że wstawiajcie...

Wszystko spoko ale u mnie coś takiego odpada...Nie zbliżam się do styropianu na mniej niż kilometr ;) . Jak słyszę styropian trący o coś mam ochotę urwać sobie głowę. Nie dam rady przy tym majstrować...

 

Moje tło zrobiłem tak... :

Najpierw skleiłem skrzynkę z płyty pilśniowej i listewek...Przycięli w obi :) . Oczywiście skrzynka pod wymiar tylnej szyby grubości około 2 cm żeby weszła pod otwory na kable w pokrywie (po małej przeróbce rzecz jasna). Do klejenia użyłem wikolu... Górną listewkę sobie darowałem bo myślałem że zainstaluję oświetlenie na górze...Wyszło mi inaczej :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tył skrzynki pomalowałem na czarno sprayem.

 

Dołączona grafika

 

Kiedy skrzynka jest gotowa trzeba rozplanować ułożenie kamieni, kory lub czegokolwiek innego...Układamy i zdejmujemy ze skrzynki ukladając na podłodze w takiej samej konfiguracji. Lejemy klej na powierzchnię skrzynki (ten sam wikol), rozprowadzamy równomiernie nie zbyt grubą ale też nie zbyt cienką warstwą. Grubsza warstwa będzie dłużej schnąć ale jeśli chcemy umieścić tam cięższe dekoracje to lepiej, żeby miało je co trzymać :) . Układamy kamienie według wcześniej ustalonego schematu a następnie sypiemy żwirek (można użyć np kaszy gryczanej, efekt również fajny). Kiedy klej wyschnie stawiamy tło w pionie tak żeby usunąć z niego nieprzyklejony żwirek i sprawdzić czy wszystko trzyma się jak należy...

Następnie instalujemy oświetlenie (opcjonalnie). Ja przykleiłem mocowania do listewek LED wikolem. Można przykręcić małymi wkrętami tak żeby nie przeszły na drugą stronę.

 

Dołączona grafika

 

Tło gotowe...

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda tło z kory, bez skrzyni po prostu przyklejona do pilśni :

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...