Jump to content

jakie akwarium dla paletek?


konradduda95
 Share

Recommended Posts

U mnie tato trzymał paletki w 200 litrowym zbiorniku. Jednak długo w nim nie pożyły, ponieważ któregoś wieczoru zapomniał o CO2 :(. Miał w planach jeszcze je kupić, ale jednak zrezygnował. Nie dlatego, że zbiornik mały ale że roślin ma dużo i szkoda mu wyrzucać. W każdym bądź razie na wakacjach jednak zamierza wymienić akwa na co najmniej 400 l i wtedy zająć się paletkami.

Myślę, że taki zbiornik wystarczyłby dla dwóch parek, ale jednak w większym zbiorniku będzie im lepiej. Przecież spore one rosną...

Link to comment
Share on other sites

Przeciętnie paletki osiągają około 12-13cm wielkości.Jest to ryba stadna,więc minimum to 5 sztuk.Na jedną sztukę powinno przypadać 40l wody.Musi być bardzo dobra filtracja,bo są to ryby bardzo czułe na zmiany parametrów wody.Poza tym paletki mają bardzo dużą przemianę materii.

Ja sama jeszcze ich nie mam (przymierzam się do posiadania),moja wiedza jest póki co czysto teoretyczna,ale otrzymana od hodowców paletek z Polski i ze Szwecji.Jedni i drudzy mówią to samo,więc coś jest na rzeczy.Aha,i nie jest to gatunek dla początkujących,mogą sobie nie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...