Jump to content

Obsada do 240l a ślimaki ?????

Agnes76
 Share

Recommended Posts

Mam zamiar mieć ładne akwarium a jakie będzie to nie wiem.

Narzazie dojrzewa 240l. Mam łatwe roślinki i drobny żwirek. Polećcie mi coś. Z tego co wyczytałam to chcę mieć roślinne przede wszystkim i ławice drobnych rybek, pewnie neonki. Ile? Otoski, krewetki, No inie wiem czy nie jakiś ślimak helenka. Mam lęk przed drobnymi ślimakami. Wydaje mi się że już mam jednego bo coś było dziś na roślince. W sklepie gdzie kupowałam rośliny były ślimaczki, ja roślinki płukałam w nadmanganianie potasu ale nie wiem czy uchronię się przed ślimaczorami. Jakie ewentualnie rybki byście jeszcze radzili????

Bardzo zależy mi na rybkach i innych stworzonkach które nie będą niszczyć roślin.

Akwarium ma cieszyć oko, a rybki bardzo chętnie też podhoduję... :D

polecam neonki oraz danio oba gatunki są ławicowe i pięknie się prezentują ślimak chyba może być ale nie wiem czy w roślinnym :) polecam też krewetki np red cherry nie dość że nie szkodzą rośliną to jeszcze je pielęgnują i oczyszczają akwa .

• 2 weeks later...

No to proponuje:

40 neonków Innesa

1+2 gurami/1+4 prętnik/1+3 Kakadu albo 1+1 Ramireza

6 piskorków

Krewety-Amanki, RC, CP.

Prętnik - jaki?

Gurami - skoro nie ma doświadczenia w akwarystyce to skąd ma wiedzieć jak odróżnić samice od samca?

Piskorki najlepiej 10 - ławicowe i w tak dużym akwarium nie będzie im ciasno.

No to proponuje:

40 neonków Innesa

1+2 gurami/1+4 prętnik/1+3 Kakadu albo 1+1 Ramireza

6 piskorków

Krewety-Amanki, RC, CP.

Prętnik - jaki?

Gurami - skoro nie ma doświadczenia w akwarystyce to skąd ma wiedzieć jak odróżnić samice od samca?

Piskorki najlepiej 10 - ławicowe i w tak dużym akwarium nie będzie im ciasno.

Prętnik taki jak jest zwykle w sklepach zoologicznych-karłowaty.

Co do dyformizmu płciowego to może zapytać się tu albo znaleźć gdzie indziej informacje. Prętniki, Ramirezy też nie tak łatwo jest odróżnić.

Nigdy nie słyszałam że piskorki są ławicowe. Myślałam że są stadne.

Są stadne - literówka ;) Ale prętnik może być trójbarwny , miodowy itd. A te są dość delikatne. Co do gurami to sprzedawcy nie umieją odróżnić samca od samicy , a informacje w internecie i tak nie podają dokładnie dymorfizmu lub jest on mimo wszystko trudny do odróżnienia.