Skocz do zawartości

Obsada do 240l a ślimaki ?????


Agnes76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar mieć ładne akwarium a jakie będzie to nie wiem.

Narzazie dojrzewa 240l. Mam łatwe roślinki i drobny żwirek. Polećcie mi coś. Z tego co wyczytałam to chcę mieć roślinne przede wszystkim i ławice drobnych rybek, pewnie neonki. Ile? Otoski, krewetki, No inie wiem czy nie jakiś ślimak helenka. Mam lęk przed drobnymi ślimakami. Wydaje mi się że już mam jednego bo coś było dziś na roślince. W sklepie gdzie kupowałam rośliny były ślimaczki, ja roślinki płukałam w nadmanganianie potasu ale nie wiem czy uchronię się przed ślimaczorami. Jakie ewentualnie rybki byście jeszcze radzili????

Bardzo zależy mi na rybkach i innych stworzonkach które nie będą niszczyć roślin.

Akwarium ma cieszyć oko, a rybki bardzo chętnie też podhoduję... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to proponuje:

40 neonków Innesa

1+2 gurami/1+4 prętnik/1+3 Kakadu albo 1+1 Ramireza

6 piskorków

Krewety-Amanki, RC, CP.

Prętnik - jaki?

Gurami - skoro nie ma doświadczenia w akwarystyce to skąd ma wiedzieć jak odróżnić samice od samca?

Piskorki najlepiej 10 - ławicowe i w tak dużym akwarium nie będzie im ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuje:

40 neonków Innesa

1+2 gurami/1+4 prętnik/1+3 Kakadu albo 1+1 Ramireza

6 piskorków

Krewety-Amanki, RC, CP.

Prętnik - jaki?

Gurami - skoro nie ma doświadczenia w akwarystyce to skąd ma wiedzieć jak odróżnić samice od samca?

Piskorki najlepiej 10 - ławicowe i w tak dużym akwarium nie będzie im ciasno.

Prętnik taki jak jest zwykle w sklepach zoologicznych-karłowaty.

 

Co do dyformizmu płciowego to może zapytać się tu albo znaleźć gdzie indziej informacje. Prętniki, Ramirezy też nie tak łatwo jest odróżnić.

 

Nigdy nie słyszałam że piskorki są ławicowe. Myślałam że są stadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stadne - literówka ;) Ale prętnik może być trójbarwny , miodowy itd. A te są dość delikatne. Co do gurami to sprzedawcy nie umieją odróżnić samca od samicy , a informacje w internecie i tak nie podają dokładnie dymorfizmu lub jest on mimo wszystko trudny do odróżnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...