Skocz do zawartości

Oświetlenie do 84l - pokrywa Wromak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem akwarium 84l z pokrywą Wromak. Wchodzą tam świetlówki o maksymalnej długości 44cm. Standardowe oświetlenie oczywiście jest słabiutkie (2x15W). Chciałbym wymienić na coś lepszego, ale bez potrzeby większej modyfikacji pokrywy (chodzi mi głównie o odcinanie tego korytka, chcę tego uniknąć). Najlepiej pasowałyby mi 2 świetlówki 24W, ale takowe o długości 44cm robi zaledwie kilka firm i to specjalnie do celów akwarystycznych, przez co kosztują po 60zł za sztukę, a to jak dla mnie trochę za dużo.

Co byście mi radzili zrobić? Chciałbym osiągnąć przynajmniej 0,5W/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to korytko jest zaklejone? Nie ma do niego dostępu od góry? Wydaje mi się że jest tam jakby ''klapa".

Co do świetlówek 24W, to taki był mój pierwotny plan, ale nigdzie nie mogę znaleźć zwykłych (nie akwarystycznych, bo takie są drogie)o rozmiarze 44,45cm. Wszystkie mają 55cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w standardzie korytko było z klapką na górze zaklejoną silikonem. Jak dodawałam świetlówkę to zmieścił się tam drugi oddzielny statecznik. Ale uważaj dobierając statecznik bo mój okazał się za wysoki i nie zakleiłam z powrotem korytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...