Skocz do zawartości

Brzanki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem posiadam akwen o poj 250 l i trzymam tam kilka rodzajów brzanek wszystko było w porządku do czasu gdy dostałem parkę brzanek rekinich. Nie minęło 12 h a rybki zdechły na początku zachowywały się normalnie ale tuż przed śmiercią zaczęły gwałtownie się poruszać i po wszystkim w tej chwili ten sam los spotyka moje inne ryby jak ktoś ma jakieś info na ten temat to proszę o pomoc w ratowaniu moich pupilków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia te dwie co dostałem były z bardzo dobrego sklepu kupione i z rybami kupionymi wcześniej nie miałem żadnego problemu dla ścisłości używam środka denitrol filtyry zew jbl 250 i filtr wewnętrzny ikola A-290 orz napowietrzacz wystrój akwarium trochę roślin i dwie skałki wszystko zakupywane z tego samego sklepu dla woli ścisłości poprzednie brzanki posiadam miej więcej od roku ph wody 7 niestety nie wiem jakie mam steżenia azotu lecz z tego co wiem to środek który posiadam rozkłada szkodliwe związki znajdujące się w wodzie a do tego pozostałe brzanki zachowują się tak samo jak te dwie co zdechły ogółem odizolowane mam ryby dziwnie się zachowujące od tych co normalnie wyglądają czyli w nowym zbiorniku pływa zbrojownik niebieski i trzy kirysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od roku było ok a tu nagle do akwarium wprowadzam dwie nowe ryby i wszystkie nawet te co miałem wcześniej mają te same objawy co te co wpuściłem podejrzewam że coś przyniosłem tylko nie wiem co na łuskach nie widać pasożytów atak następuje szybko i skutecznie ryba zachowuje się normalnie i nagle zaczyna pływać do tyłu przestaje się ruszać opada na dno i po upływie 3 godzin zdycha z 17 sztuk brzanek zostało mi 9 nie liczę tych nowych co na wstępie padły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to napewno nie jest stres ryby nie są zestresowane do zbiornika wpuszczałem je wieczorem przy zgaszonym świetle i tak zostały do rana udało mi się odizolować jednego kirysa i glonojada reszta już chyba długo nie pociągnie objawy mają wszystkie pozostałe brzanki i niestety ich los podzieliły 2 kiryski zauważyłem na martwych rybach pewne nieprawidłowości ich skrzela były tak jakby poszarpane jak by coś je podjadało i ryby nie padają grupowo tylko pojedyńczo nie dosłownie jak jedna zaczyna szaleć to następna zachowuje się już dziwnie cały dzień nic nie mogę poradzić podniosłem temperaturę wody do 31 stopni i 2 brzanki jeszcze tam pływają tylko nie wiem jak długo glonek i kirys są w kotniku i u nich nic złego sie nie dzieje poczekam do jutra to się okaże co dalej jak ktoś ma jakieś pomysły proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpię żeby nagle glonojad lub kirysek przeżucił się na żywy pokarm zwierzęcy bo te 2 ryby zostały z całej chodowli moim zdaniem to jakieś pasorzyty jeszcze nie wiem co ale mam nadzieję że się więcej nie powtórzy bo troszkę mnie to zabolało roczna chodowla poszła w ciągo 2 dni nie życzę tego nikomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

ryby które są z odłowów lub ferm posiadają tyle chorób i pasożytów że nie darady nadążyć

szczególną uwagę polecam zwrócić na takie rybki

Brzanka rekinia

Sum rekini

Glonojady (duże odnmiany)

i inne ryby z odłowów

 

To co możecie zobaczyć gołym okiem

-ryba ma dziwny wygląd głowa większa od reszty taka nie proporcjonalna

-grzbiet zapadnięty

-wychudzona

-pokrywy skrzelowe odchylone

-zaczerwienione listki skrzelowe

-płetwy posklejane

-dreszcze

-ocieranie

I TO CO ZAWSZE JEST U BRZANEK I SUMÓW REKINICZ ZAPALENIE LUD INFEKCJA SKÓRY I OSPA RYBIA widać bardzo dokładnie zmatowiały śluz po bokach ryby zmętnienie oka

 

zanim kupisz popatrz na wszystkie ryby jeden przypadek skreśla zakup w sklepie ( te same siateczki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...