Skocz do zawartości

Ryby padają po wymianie wody


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc! W zeszły piątek wymieniłam wodę w akwarium (54 L). Wlałam Algumin przeciwko glonom, pod roślinki włożyłam kulki nawozu. Od 2 dni rybki mi masowo padają.. Woda jest odrobine mętna. Najpierw padły neonki, minorki, dzisiaj piękna samica mieczyka... Wszystko dzieje się w nocy, gdy filtr jest wyłączony. Jestem totalnie zdołowana :( Dziś zrobię podmiankę wody. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc! W zeszły piątek wymieniłam wodę w akwarium (54 L). Wlałam Algumin przeciwko glonom, pod roślinki włożyłam kulki nawozu. Od 2 dni rybki mi masowo padają.. Woda jest odrobine mętna. Najpierw padły neonki, minorki, dzisiaj piękna samica mieczyka... Wszystko dzieje się w nocy, gdy filtr jest wyłączony. Jestem totalnie zdołowana :( Dziś zrobię podmiankę wody. :(

W nocy filtr wyłączony ? :shock:On MUSI chodzić 24/7

Do tego masz złą obsadę do tego litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc! W zeszły piątek wymieniłam wodę w akwarium (54 L). Wlałam Algumin przeciwko glonom, pod roślinki włożyłam kulki nawozu. Od 2 dni rybki mi masowo padają.. Woda jest odrobine mętna. Najpierw padły neonki, minorki, dzisiaj piękna samica mieczyka... Wszystko dzieje się w nocy, gdy filtr jest wyłączony. Jestem totalnie zdołowana :( Dziś zrobię podmiankę wody. :(

 

Czym mniej chemii wlewasz to lepiej.

FILTR MA PRACOWAĆ 24H/7 DNI W TYGODNIU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wymieniłaś czy podmieniłaś,bo to różnica.Jak wymieniłaś to zrestartowałaś cały zbiornik i od razu wpuściłaś rybki,tak się nie robi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teraz podmieniaj wodę odstała 48h tak około 20l dwa razy w tygodniu,mętna woda musi się wyklarować sama jak będą odpowiednie bakterie,a propos filtra jak go wymyłaś?Pewnie w kranówie,filtry czyścimy w wodzie z podmianki.Masz jakiś tlen,jak tak to też niech chodzi non stop!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wyłączam filtr na noc.. Woda stała jakieś 3 dni. Wymieniłam całą na nową i dolałam trochę starej :(

Nie można na noc wyłączać filtra. Najwidoczniej za mało było tej starej wody i dlatego masz zakwit. Filtr też czyściłam jakoś specjalnie? Podłoże też masz nowe?

 

PS. Środki przeciw glonom działają tylko przez chwilę, później glonów jest jeszcze więcej zazwyczaj. Do tego ryby muszą to znosić, masakra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś poprosić o pomoc poczytać więcej o akwarystyce nie sadze ze nic nie wiesz ale popełniasz i popełniłaś sporo błędów co do obsady i restartu .Nie będę się rozpisywał co nie tak proponuje zapoznać się z tematem .

 

viewtopic.php?f=43&t=11433

 

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... -id16.html

 

http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... id285.html

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja powiem tak

Błędy się zdarzają,ale jeżeli się z nich wyciąga wnioski to nauka nie pójdzie ...,koledzy już ci praktycznie wszytko powiedzieli,ja jedynie dodam ze woda mętna może być od źle wypłukanego podłoża.,

Głowa do góry początki są zawsze trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...