Skocz do zawartości

[74L] Ogólne 5pirit'a


5pirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniaczek zalany wczoraj tj. 18.01.2011r.

Akwarium: proste 74L (60x35x35)

Oświetlenie: 2x15W - 0,4W/1L (w planach wymiana świetlówek)

Filtr: Aquael Turbo350 - 350L/h + deszczownica

Grzałka: Aquael EASYHEATER 50W

Podłoże: JBL Manado + JBL AquaBasis

 

Flora:

 

- Korzonek

- Echinodorus Latifolius (Żabienica Szerokolistna)

- Hygrophila Polysperma (Nadwódka Wielonasienna)

- Limnophila Sessiflora (Limnofilia Bezszypułkowa)

- Bacopa Monnieri (Bakopa Drobnolistna)

- Micranthemum Umbrosum (Mikrantemum Okrągłolistne)

- Limnobium Laevigatum (Limnobium Rozłogowe)

 

Będą jeszcze mchy, i może jeszcze jakieś roślinki tylko czekam na rozwój tych które mam obecnie.

 

Fauna: jeszcze brak ale będzie

 

- 14x Microrasbora Galaxy

- 6x Otosek

- 1+2 Haremik Kakadu

 

 

Pozostałe:

 

- Temperatura wody 26C (!!!! POMOCY jak obniżyć do 24C?!!!!)

- Nawożenie będzie CO2 Easy Carbo + jakieś mikro i makro (jestem w trakcie przyswajania wiedzy w tym temacie)

- Tło worek na śmieci

 

 

Wiem że póki co jest pusto, ale czekam na wzrost roślinek i na mchy i oczywiście rybki ;)

 

Foty:

 

-=01=-

-=02=-

-=03=-

-=04=-

-=05=-

-=06=-

-=07=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń zajmuje środkową część baniaczka, z tyłu chcę mieć ładną ściankę z roślinek żeby zakryć jak najwięcej tła (worek), a znowu z przodu jakiś trawniczek. Chociaż przy tym Mikrantemum może być ciężko, bo brałem to roślinę w ciemno i okazało się, że ona nie lubi jak jest ciemno i do tego CO2 wymagane :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja, a dlatego mała, że brak jeszcze rybek (czekam na testy).

 

Doszedł jeden korzonek i kilka roślinek.

 

Na korzeniu po lewej zaszczepiony i czeka na wzrost mech Spiky Moss, natomiast na tym po prawej Phoenix Moss.

 

Z roślin doszły:

 

- wąkrotka

- kilka sztuk nurzańca

- kabomba

- pistie

- limnobium

- dołożyłem żabienice

- na przodzie przed korzonkiem zwartka.

 

Niestety musiałem wyrzucić "Micranthemum Umbrosum", nie przyjęło się.

 

Zacząłem nawozić K2SO4 + mix ala Symfonia Złota + chelat Fe.

 

Ciągle nie wiem jak zmniejszyć temperaturę wody, bo po 7-8 godzinach świecenia temp. dochodzi do 27,2C ... :evil:

 

W poniedziałek dojdą testy, i jeżeli wszystko będzie git to we wtorek będą pierwsi mieszkańcy czyli Otoski i jednak chyba zdecyduję się na Bojki, a na piątek będą Galaxy :)

 

Zrobię też chyba bimbrownię, o ile będę miał czas i chęci :P

 

Foto:

 

-= FOTKA =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy doszły, zrobiłem i wyszło coś takiego:

 

14.02.2010r

 

Testy ZOOLEK:

 

PH: 8 i 8 (w obu przypadkach)

KH: 9

GH: 19

NH3: 0

NO2: 0

NO3: 0

PO4: 0,0

Fe: pomiędzy 0,0 a 0,1

 

Co sądzicie o tych parametrach? Bo w sumie myślę że PH mogłoby być niższe a znowu Fe mogłoby być nieco większe.

 

Co do rybek póki co mam 6 otosków, haremik bojownika. I teraz mam małego problema, bo samiec co chwile goni obie samice na zmianę, a one już widzę, że ledwo żyją. Co robić, jakieś rady, czy po prostu tak ma być i z czasem się pogodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rybek póki co mam 6 otosków, haremik bojownika. I teraz mam małego problema, bo samiec co chwile goni obie samice na zmianę, a one już widzę, że ledwo żyją. Co robić, jakieś rady, czy po prostu tak ma być i z czasem się pogodzą.

To kolejne potwierdzenie mojej tezy że układy 1+3 i więcej sprawdzają się lepiej.

Co możesz zrobić? Dokupić trzecią samiczkę, obniżyć temperaturę w zbiorniku i zapewnić sporo roślin w których samiczki mogłyby się ukrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam obsadę:

 

1+2 haremik bojownika

6x otosek

14x galaxy (dojdą na koniec tygodnia albo w przyszłym tygodniu)

 

i teraz mam pytanie, czy do tego mogę dorzucić z 5-6 kirysków panda, czy będzie już za ciasno?

 

Pytam z tego względu, że po karmieniu ryb, jakaś tam część opada na rośliny i na dno, co mnie bardzo denerwuje bo zaśmieca. Wiem że trzeba odmulać, ale przecież nie będę robił tego codziennie. Czy może dać jakieś krewetki które by to wszystko wszamały? Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja:

 

http://tier1.pl/akwa/01b.jpg

 

Więc tak, z roślin doszły:

- Heteranthera zosterifolia

- więcej nurzańca

- więcej limnobium a pistie niestety nie chcą się u mnie przyjąć i poszły do kosza gdyż wszystkie zmarniały

- z przodu za cryptocoryną rośnie duży henio (parę gałązek) i o dziwo przyjmuje się :D

- z przodu doszła Sagitaria Eatoni

 

Nie wiem co się dzieje z Cabombą, po przycince nie chce w ogóle rosnąć i zaczyna powoli żółknąć, z miejsca przycinki nic nowego nie wyrasta. Przycinka była robiona jakieś 3 tygodnie temu, używam nawozów mikro-makro + chelat Fe + CO2.

 

Ruszyła za to limnofilia, wąkrotka, nadwódka no i nurzaniec, ale dopiero po tym jak zacząłem podawać CO2 z bimbrowni. Chociaż po dawaniu CO2, większość roślin zaczęło się piąć po za nieszczęsną kabombą.

 

Z obsady doszło 15 neonków, miały być Galaxy lecz przy obecnych cenach tej ryby i dostępności w moim mieście wstrzymałem się.

 

Obsada na tą chwilę wygląda następująco:

 

- Bojownik haremik 1+3

- 6x Otosek

- 15x Neon Innesa

 

Więcej nie planuję, choć przydałyby się tak na domknięcie Kiryski no ale nie chcę już przerybiać baniaka.

 

Bojki co chwilę odwalają tarło, choć i tak z tego nic nie wyjdzie bo nie mam innego baniaczka póki co, choć planuję coś małego do 20l na krewecie lub właśnie tarliskowe.

 

To na tyle :D

 

Teraz niestety przez parę dni muszę wstrzymać się z większym pieszczeniem baniaczka bo dzidzia mi przyszła na świat :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...