Jump to content

ZBROJNIKI NIEBIESKIE.

dambar65
 Share

Recommended Posts

Witam. :lol:

Chciałbym zapytać jak podawać pokarm moim zbrojnikom mieszkającym w 240l akwarium.

Gdy tylko wrzucę im jakąś tabletkę wszystkie inne ryby się pchają.

Przy karmieniu warzywami jak je podawać??

Słyszałem żeby przywieszać przy powierzchni wody jakimś drucikiem ale czy on nie zmieni parametrów wody???

:)

Aby zbrojniki mogły sobie spokojnie zjeść to tak jak napisał poprzednik, wrzucaj po zgaszeniu światła i postaraj się wrzucać im ten pokarm do ich "kryjówek" tzn. tam gdzie najczęściej przebywają, np. pod korzeniem. Jeśli chodzi o warzywa to można je czymś obciążyć np. przywiązując do nich kamień czy coś w tym stylu, tak, aby pokarm był na dnie, bo zbrojniki to ryby denne i raczej z powierzchni pokarmu nie pobierają ;)

Moje ryby nawet po zgaszeniu światła wyczuwają wrzuconą tabletkę.

Gdy zgaszę światło i włączę po ok 40min, wszystkie są na dnie i ją obskubują..

A zbrojnikom uwiesiłem dzisiaj marchewkę przy zgaszonym świetle (przy powierzchni i wszystkie się zleciały)...:P

Ja kroje ze 3 cienkie plasterki ugotowanej marchewki i wrzucam na dno.Kiedy juz inne rybki straca zainteresowanie,zbrojniki wkraczaja do akcji.Zwykle na drugi dzien nie zostaje nic,a jak znajde jakas resztke to wylawiam peseta i za jakis czas od nowa.

Jak Zbrojnik zechce zjeść tabletkę to uwierz mi, że poradzi sobie z tymi rybkami. Trzeba uważać aby go nie przekarmić bo łatwo u Zbrojników o zapalenie układu pokarmowego. One jedzą też to co spadnie a dno np. płatki. Warzywa? Ja marchewkę gotuję, później rzucam do wody, chwilę sobie marchewka dryfuje ale później opada na dno. Tak samo jest z bananami.

Jeszcze sparzona sałata może być. Zbrojnikom więcej pokarmów roślinnych niż mięsa. Ja swoim rybkom daję raz na tydzień mrożone mięsko, czasami rzadziej, jak zasłużą :twisted: i nie mają problemów z układem pokarmowym. Pamiętaj, zawsze lepsza głodówka niż przekarmienie ;).

Niestety przez całą noc nie ruszyły ani marchewki ani banana (dwa plasterki ugotowanej marchewki i plasterek banana). Może są jeszcze za małe? Mają po niecałe 4cm. Czy inne ryby też powinny trochę zjeść (kiryski też młode)?

A jakie wrzucasz tabletki ? Bo są tabletki dla glonojadów czyli takie małe i duże zielone i są tez tabletki dla ryb witaminowe. Jak ja wrzucam zielone ryby nie maja zainteresowania, a jak wrzucę brązowe witaminowe to się rzucają.

HMM wie ktoś może jak zrobić ten pokarm dla zbrojników???

Nie wiem czy jest jakiś przepis na gotowe danie może jakiś FIX knorra :D , powinno wystarczyć to co tu wyżej koledzy napisali, a ja co jakiś czas daję moim plasterek zielonego ogórka a czasem choć dawno już nie podawałem, ugotowany kalafior.