Skocz do zawartości

moje 60l (ogólne)


akwa_25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 60x30x35 60l

Napowietrzanie - Aquael FZN-1

Filtr - jak wyżej

Oświetlenie - 2x18W (Osram i Phillips)

CO2 - w planach

Ogrzewanie - na razie brak (temperatura w zakresie 22-23 stopnie)

 

Roślinność:

mały heniek

duży heniek

kabomba

gwiazda wodna

mchy (różnego rodzaju)

języcznik australijski

heterantera paskowana

Lysimachia nummularia

Hydrokotyle nerkolistne

pelia

 

stosowane pokarmy - Tropical płatkowany + Sera (oczliki jakieś) + mrożone

stosowane nawozy - narazie nie stosuję, myślę że za około 2 tygodnie zacznę już podawać jakąś mieszankę

parametry wody - brak testów (woda odstana 4 dni kranówka)

 

obsada - narazie gupik (4+4)

 

planowana:

gupik (zostaje)

bojownik (harem 1+3) albo prętnik karłowaty (1+2)

krewetki red cherry (6 szt)

+ neonki, ewentualnie jakieś razborki w ilości 10szt

 

Akwarium stoi w zasadzie już około miesiąca, wpuszczone zostały gupiki nieco wcześniej niż powinny ale wcześniej trzymane były w kotniku 8l i trochę żal było już je tam trzymać. Zdecydowałem się je wpuścić do niedojrzałego akwa i szczerze mówiąc czują się świetnie :)

 

 

zdjęcia (nie jestem fotografem więc wybaczcie za jakość). Opinie mile widziane :P

 

http://img339.imageshack.us/i/p1190144.jpg/

http://img502.imageshack.us/i/p1190146.jpg/

 

 

więcej zdjęć dodam kiedy zajdą jakieś zmiany ale to gdzieś za około 2 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsada - na razie gupik (4+4)

 

planowana:

gupik (zostaje)

bojownik (harem 1+3) albo prętnik karłowaty (1+2)

krewetki red cherry (6 szt)

+ neonki, ewentualnie jakieś razborki w ilości 10szt

 

Trochę Ci pomogę z tym mimo, że nie ten dział ;)

gupiki żyją w haremach nie w parach i przy bojowniku to może być złe połączenie więc lepiej jak już to prętnik

neonki albo razbory - ok ale neony nie czerwone

Proponuję, Ci tak :

zostawić samce gupika 5szt góra

harem prętnika

krewetki 6 ale jak możesz to postaraj się o 4 samice 2 samce szybciej powiększy się wtedy ich liczba :)

neonki zielone 10-12 albo innesa 8-10 ewentualnie razbora galaxy lub espei ok 10-12

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zbiorniczek wydaje się na razie pusty, ale to kwestia czasu, bo jak roślinki się rozrosną to będzie ok ;) Ja osobiście ten korzonek ustawiłabym na środku, mchy przymocowałabym do korzenia za pomocą czegoś mniej rzucającego się w oczy np. zwyczajną żyłką wędkarską, dodałabym tam jeszcze trochę roślin, a szczególnie na tylną ściankę oraz coś aby zasłonić filtr ;)

To jest moje zdanie, ale przecież zrobisz jak zechcesz, ponieważ to jest Twoje akwa i Twój pomysł na wystrój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gupików to dostałem je w prezencie jako jeszcze młode bardzo. Lada dzień będę miał kolejne młode bo samica w ciąży jest, więc porozdzielam je jak już podrosną i w drugim zbiorniczku (25l) zrobię gupikarium, nadwyżkę zapewne oddam (ktoś chętny? :D ). Czy prętnik morelowy może być zamiast karłowatego (1+2;3) ?? Roślinek narazie nie dokupuję, zobaczę jak te się rozrosną to je porozsadzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...