Jump to content
Sign in to follow this  
attack89

Jak długo krewetka filtrująca zrzuca pancerz?

Recommended Posts

Od wczorajszego rana moja krewetka filtrująca nic nie je i praktycznie cały czas siedzi w jednym miejscu. W nocy, co nieco chodziła, ale te „parasolki” filtrujące ma złożone. Przeczytałem, że przed wylinką krewetki nic nie jedzą, aby trochę zeszczupleć a minerały czerpią z pancerza. Nie pisze natomiast ile czasu krewetka nic nie je. Ile może potrwać ta wegetacja? Przed wczorajszą podmianą wody krewetka jadał i była bardzo aktywna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z moich obserwacji wynika , że dzień może dwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wiesz ciężko jest zeszczupleć w jeden dzień, daj jej parę dni, u mnie zazwyczaj było tak, że już następnego dnia rano po tym jak krewetka się gdzieś ukryła przechodziła wylinkę. Tylko musisz jej zapewnić jakaś kryjówkę, w której będzie się czuła bezpiecznie bo inaczej odrzucanie pancerza może się odkładać w czasie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie znalazła sobie kryjówkę tak odosobnioną, że ledwo ją widać. Pomiędzy największą gęstwinę weszła i zwisa pomiędzy liśćmi. Pytam się, dlatego że w akwarium jeszcze 1,5 tygodnia temu miałem osad węglanu wapnia bądź białą pleśń, którą wytwarzał korzeń. Zbiornik dojrzał, parametry się ustabilizowały, biały osad jest przeszłością, ale krewetka długo przebywała w miejscu gdzie owy osad był i teraz jest tym pokryta. Wymieniłem więcej wody niż dotychczas, aby sprowokować wylinkę i tym samym pozbyć się nalotu. No nic będę czekał dalej. Dziękuję

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×