Skocz do zawartości

Jak długo krewetka filtrująca zrzuca pancerz?


attack89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczorajszego rana moja krewetka filtrująca nic nie je i praktycznie cały czas siedzi w jednym miejscu. W nocy, co nieco chodziła, ale te „parasolki” filtrujące ma złożone. Przeczytałem, że przed wylinką krewetki nic nie jedzą, aby trochę zeszczupleć a minerały czerpią z pancerza. Nie pisze natomiast ile czasu krewetka nic nie je. Ile może potrwać ta wegetacja? Przed wczorajszą podmianą wody krewetka jadał i była bardzo aktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ciężko jest zeszczupleć w jeden dzień, daj jej parę dni, u mnie zazwyczaj było tak, że już następnego dnia rano po tym jak krewetka się gdzieś ukryła przechodziła wylinkę. Tylko musisz jej zapewnić jakaś kryjówkę, w której będzie się czuła bezpiecznie bo inaczej odrzucanie pancerza może się odkładać w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazła sobie kryjówkę tak odosobnioną, że ledwo ją widać. Pomiędzy największą gęstwinę weszła i zwisa pomiędzy liśćmi. Pytam się, dlatego że w akwarium jeszcze 1,5 tygodnia temu miałem osad węglanu wapnia bądź białą pleśń, którą wytwarzał korzeń. Zbiornik dojrzał, parametry się ustabilizowały, biały osad jest przeszłością, ale krewetka długo przebywała w miejscu gdzie owy osad był i teraz jest tym pokryta. Wymieniłem więcej wody niż dotychczas, aby sprowokować wylinkę i tym samym pozbyć się nalotu. No nic będę czekał dalej. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...