Skocz do zawartości

240L w budowie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dysponuje zbiornikiem 240litrów, jest pokrywa tylko oświetlenie jest bardzo stare więc pewnie świtlówki wymienie

obecnie stoi pusty ale chcę w ciągu misiąca lub dwóch nadać mu blasku ;)

chcę zrobić je w miarę profesjonalnie, kupione już mam kubeł tetra ex1200, pompke tetra aps400 + kurtyne hagena, grzałke też tetry z termostatem 300w, w drodze są już różne nawozy i chemia startowa do akwarium...ale nadal nie mam pomysłu na obsadę

napewno chcę żeby to było akwarium towarzyskie ze spokojnymi i zjawiskowymi rybami

planuję też bujną roślinność (pewnei bez CO2 sie nie obędzie :) )

czekam na sugestie..potrzebuje inspiracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tak sobie mysle... wlasciwie to nie spelnia zadnych twoich oczekiwan ale myslales nad pyszczakami?? swietne rybki tyle ze o roslinach i innych rybach musial bys wtedy zapomniec.

To tylko moje skromne zdanie gdyby nie moje zamilowanie do pielegnic mial bym pyszczaki (wiem wiem pyszczak to tez pielegnica, ale zawsze traktowalem je jakos inaczej;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem już kiedyś obsade z pielęgnicami pawiookimi...póki były małe było ok

potem to już tylko demolka w akwa 8-)

dlatego chciałbym coś tetniącego życiem a nie kupie dwie pielęgnice czy tam pyszczaki i zablokuje mi to możliwość wsadzenia ogromnej ilości innych gatunków bo mało które ryby żyją w zgodzie z nimi :)

 

i jeszcze banalne pytanie...skalary nie polują na neonki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zaglebienie sie w ta strone: http://www.malawi.pl/index1p.html chociaz nie jestem pewien czy strona jest jeszcze w pelni funkcjonalna

 

O to napewno dziala, jak bedziesz mial chwilke wolnego czasu to mozesz sobie poczytac: http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klub ... _gatunkow/

 

Przepraszam ze nie podalem zadnego specificznego gatunku ale gusta sa rozne, zreszta nie wiadomo czy owy gatunek bedzie dostepny, zawsze mozna sie przejsc po zoologicznych zobaczyc jakie maja gatunki i wtedy poczytac cos wiecej o nich i to chyba najlepsze wyjscie, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze banalne pytanie...skalary nie polują na neonki??

Jak są małe i przyzwyczajone to nie, chyba, że później im coś odbije. To już zależy od skalara. Ale lepiej nie ryzykować tak moim zdaniem. Lepiej zastąpić innym stadkiem spokojnych rybek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...