Jump to content

Unifilter 1000 UV Aquaela czy nie za mocny na 100 l.


kalel
 Share

Recommended Posts

A ty wierzysz producentowi że dwie małe gąbki i garstka ceramiki lub zeo-carbo bo nie wiem co tam wsadzili, zapewni ci extra filtrację w 200-300L baniaku. Możesz spojrzeć na moją sygnaturkę jakie mam filtry w akwariach, dodam tylko że jedzie do mnie zbiornik 220L który będzie miał 100-u litrowy filtr z pompą 6000L/h. Dobra filtracja to podstawa, no chyba że potem chcesz jęczeć, skąd mam glony, czemu ma tak wysokie NO3 i NO2 itp.

Link to comment
Share on other sites

Raczej nie zrobi pralki bo 1000l/h to ma pewnie sama pompa, a nie cały filtr, poza tym nawet jak ma 1000l/h to te dwie gąbki zatkają się w dwa dni i będzie mieć ze 300l/h, ale to tylko moje gdybanie. Aaaaa z tego co pamiętam to ten filtr miał regulację przepływu.

Link to comment
Share on other sites

, dodam tylko że jedzie do mnie zbiornik 220L który będzie miał 100-u litrowy filtr z pompą 6000L/h. Dobra filtracja to podstawa, no chyba że potem chcesz jęczeć, skąd mam glony, czemu ma tak wysokie NO3 i NO2 itp.

Zbiornik 1300 l Pompa 3500 L/h i jest jak dla mnie ze dużo . Nie popadajmy w paranoje .

 

Filtr jest dedykowany do akwarium 250 -350 l a Gość chce go do 100l Jeśli chodzi o samą wydajność to będzie aż nadto . Kwestia pojemności wkładów to inna bajka i nie mieszaj jej do przepływu :P

Link to comment
Share on other sites

będzie dobrze, producent podaje 250l wiec na 100l będzie więcej niż wystarczający, ale zastanów się nad zewnętrznym kubełkiem, wiesz miejsce w baniaku , i nie bedziesz się martwił o zbyt duży prąd wody , ale jak chcesz ten to na twój baniak wystarczy

dodam tylko że jedzie do mnie zbiornik 220L który będzie miał 100-u litrowy filtr z pompą 6000L/h

ty tak na poważnie?? 100 litrów filtr?? co ty morskie instalujesz? czy co?????

Link to comment
Share on other sites

Kwestia pojemności wkładów to inna bajka i nie mieszaj jej do przepływu :P

A czemu mam nie mieszać, filtr to jedna całość, pracująca w obiegu zamkniętym, [akwarium, media, pompa, akwarium] po co mi 1000l/h jak za filtrację odpowiada gąbka trochę grubsza od rajstopy. To już wolał bym kubełek co ma 300l/h i z 4-5 litrów pojemności na wkłady.

 

ty tak na poważnie?? 100 litrów filtr?? co ty morskie instalujesz? czy co?????

hehehe zgadłeś 220l na życie i 50l szczepkowego pod jeden 100l sump. Aczkolwiek jak bym teraz stawiał zbiornik słodki powyżej 150 litrów, to już bym się nie bawił w kubełki tylko stawiał pod nim jakiegoś 50 litrowego sumpa. Jednak wygoda w obsłudze jest dużo wyższa i można robić wszystko nie wyłączając go z obiegu. No i przy 50 litrowym sumpie masz ze 30 litrów na media.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...