Skocz do zawartości

Unifilter 1000 UV Aquaela czy nie za mocny na 100 l.


kalel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ty wierzysz producentowi że dwie małe gąbki i garstka ceramiki lub zeo-carbo bo nie wiem co tam wsadzili, zapewni ci extra filtrację w 200-300L baniaku. Możesz spojrzeć na moją sygnaturkę jakie mam filtry w akwariach, dodam tylko że jedzie do mnie zbiornik 220L który będzie miał 100-u litrowy filtr z pompą 6000L/h. Dobra filtracja to podstawa, no chyba że potem chcesz jęczeć, skąd mam glony, czemu ma tak wysokie NO3 i NO2 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, dodam tylko że jedzie do mnie zbiornik 220L który będzie miał 100-u litrowy filtr z pompą 6000L/h. Dobra filtracja to podstawa, no chyba że potem chcesz jęczeć, skąd mam glony, czemu ma tak wysokie NO3 i NO2 itp.

Zbiornik 1300 l Pompa 3500 L/h i jest jak dla mnie ze dużo . Nie popadajmy w paranoje .

 

Filtr jest dedykowany do akwarium 250 -350 l a Gość chce go do 100l Jeśli chodzi o samą wydajność to będzie aż nadto . Kwestia pojemności wkładów to inna bajka i nie mieszaj jej do przepływu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie dobrze, producent podaje 250l wiec na 100l będzie więcej niż wystarczający, ale zastanów się nad zewnętrznym kubełkiem, wiesz miejsce w baniaku , i nie bedziesz się martwił o zbyt duży prąd wody , ale jak chcesz ten to na twój baniak wystarczy

dodam tylko że jedzie do mnie zbiornik 220L który będzie miał 100-u litrowy filtr z pompą 6000L/h

ty tak na poważnie?? 100 litrów filtr?? co ty morskie instalujesz? czy co?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pojemności wkładów to inna bajka i nie mieszaj jej do przepływu :P

A czemu mam nie mieszać, filtr to jedna całość, pracująca w obiegu zamkniętym, [akwarium, media, pompa, akwarium] po co mi 1000l/h jak za filtrację odpowiada gąbka trochę grubsza od rajstopy. To już wolał bym kubełek co ma 300l/h i z 4-5 litrów pojemności na wkłady.

 

ty tak na poważnie?? 100 litrów filtr?? co ty morskie instalujesz? czy co?????

hehehe zgadłeś 220l na życie i 50l szczepkowego pod jeden 100l sump. Aczkolwiek jak bym teraz stawiał zbiornik słodki powyżej 150 litrów, to już bym się nie bawił w kubełki tylko stawiał pod nim jakiegoś 50 litrowego sumpa. Jednak wygoda w obsłudze jest dużo wyższa i można robić wszystko nie wyłączając go z obiegu. No i przy 50 litrowym sumpie masz ze 30 litrów na media.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...