Skocz do zawartości

Piasek ze żwirowni


MetalMan_7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jest drobnej granulacji i nie ma ostrych krawędzi to można go zastosować.

Przed umieszczeniem w akwarium należny go dobrze wypłukać.

Sprawdź tez czy nie ma w nim drobnych kawałków wapienia bo zatwardza ci wodę i podniosą ph.

 

edit: skoro podoba ci się piasek to nie lepiej dać biały kwarcowy wyglądał by owieli lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyj go dobrze pod bieżącą wodą, następnie wsyp do jakieś miski zalej woda zamieszaj ręką zobacz czy woda zrobi się mętna jeśli tak poczekaj parę minut czy po chwili będzie czysta, jeśli nie dalej musisz płukać oraz potem dodaj octu kuchennego do wody ze żwirkiem i zobacz czy nic się nie dzieje, jeśli będą się robiły jakieś piana na powierzchni wody nie nadaje się do akwarium żwirek, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zoologu piasek akwarystyczny - niestety strasznie drobny. Niektóre ziarenka są wielkości ziarenek soli.Można go wsypać do akwarium?

dlaczego nie? :roll:

:arrow: tylko takie podłoże potrzebuje dokładnego wypłukania by nie było zoonka jak zalejesz akwarium wodą potem :lol:

Bo gdzieś czytałem że drobny piasek może się dostać do skrzeli ryby - nie wiem czy to by im nie zaszkodziło.

A tak dla porównania - kiryskom bardziej będzie pasował piasek czy kamyki ( średnica od 0,5cm do 1cm )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma nie pasować kiryskowi piasek?, ważne tylko by nie było ostrych krawędzi bo zaszkodzi nie tylko kiryskowi ale wszystkim rybą zerujących po dnie.

Co do roślinek szczerze sam miałem piasek i teraz posiadam żwirek i dla mnie jest duzo lepszy rośliny szybciej się przyjęły i żadne korzenie nie gniją.

Proste wytłumaczenie w żwirku jest większa przepustowość dzięki której woda dochodzi wszędzie bez problemu z piaskiem bywa różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...