Skocz do zawartości

240 litrow i moje zlote rybki...


croydoncabman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przedstawie Wam swoja historie:

Od jakiegos czasu chodzilo mi po glowie akwarium. Zaczalem szukac na ebay-u i w koncu znalazlem. Kupilem akwarium 60 litrowe z oswietleniem, filtrem, grzalka, roslinami, siatka, pokarmem dla ryb i... 10 zlotymi rybkami i dwoma glonojadami. Powiem szczerze w opisie aukcji nie bylo nic napisane jakiego one sa rozmiaru. Jak wygralem aukcje i zobaczylem co kupilem, to nie moglem w to uwierzyc. Wyobrazcie sobie, ze koles z Malezji trzymal w nim na prawde duze ryby. Kilka z nich ma przynajmniej 20 cm dlugosci. Musialem cos wymyslic. Wybor padl na zatrzymanie ich i kupno nowego zbiornika. Kupilem 240 litrowe akwarium firmy Juvel z szafka, oswietleniem i wbudowanym filtrem wewnetrznym. Wlalem dzis wode, teraz ja nagrzewam, naswietlam i napowietrzam. Mysle, ze juz jutro przeniose te rybki z klatki w jakiej sa do tej pory. Ponizej zamieszczam zdjecie nowego zbiornika i klatki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to akwarium przyleciało z Malezji ? nie było kłopotów z przewozem ryb i tak dalej ? bardzo ciekawe, napisz coś więcej...

Sorry, ze nie sprecyzowalem. Mieszkam w Londynie, tutaj jest wszystkiego pelno...

 

P.S. Jak juz rybki beda w tym wiekszym akwarium to porobie fotki i pomozecie mi z nazwami poszczegolnych rybek i roslin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlalem dzis wode, teraz ja nagrzewam, naswietlam i napowietrzam. Mysle, ze juz jutro przeniose te rybki z klatki w jakiej sa do tej pory.

Ale, że jak? A dojrzewanie zbiornika? A jakieś rośliny, podłoże? Jaki masz filtr?

Bardzo fajnie, że kupiłeś większe akwarium ale zadbaj aby teraz przenosiny nie okazały się zabójcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlalem dzis wode, teraz ja nagrzewam, naswietlam i napowietrzam. Mysle, ze juz jutro przeniose te rybki z klatki w jakiej sa do tej pory.

Ale, że jak? A dojrzewanie zbiornika? A jakieś rośliny, podłoże? Jaki masz filtr?

Bardzo fajnie, że kupiłeś większe akwarium ale zadbaj aby teraz przenosiny nie okazały się zabójcze.

 

Roslinek mam pare, podloza brak poki co. Filtr jest wbudowany razem z akwarium (ta czarna skrzynka po prawej stronie) plus dodalem tel filtr co byl w tym akwarium 60 litrowym (ten maly po lewej).

Przenioslem rybki gdyz wydaje mi sie, ze w 60 litrach nie bylo im najdelikatniej mowiac wesolo. Dodalem specjalny plyn ktory polecil mi gosc w zoloogicznym i powiedzial, ze nie musze odstawac wody.

Wrzucam fotki jak to wyglada poki co. Jestem otwarty na krytyke i podpowiedzi.

P.S. Wiem, ze zabieram sie za to od kotka strony, ale wierzcie mi kieruje sie tylko tym, ze tyle duzych ryb w malym akwarium to chyba jeszcze gorzej na dluzsza mete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

sytuacja awaryjna jasne, ale ..... za tydzień kupisz piach , żwir i co dalej??? od nowa ryby do 60-tki i znów odstawianie i zaczynamy zabawę od nowa. chemia do akwy i nie trzeba dojrzewać...bzdura gość w zoologiku cie po prostu naciągnął.

 

grzała tam jest???

ja tez mieszkam w UK , i tutaj "ciała" pracujace w sklepach zoo... nie maja zielonego pojęcia o niczym co jest związane z akwarystyką.

 

szybkie- hmm chyba takiego nie ma ,ale rozwiązanie to ryby do 60-tki i dwa tygodnie dojrzewania akwy , krok po kroku i jak należy .

fajne akwa i fajne rybki, rośliny chyba tez kupowałeś tak na oko , i widzę ze w pets at home , unikaj tego sklepu , znajdź jakiś profesjonalny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki piękne ;)

Co do akwa to póki co nie ma co oceniać.

czesc,

 

sytuacja awaryjna jasne, ale ..... za tydzień kupisz piach , żwir i co dalej??? od nowa ryby do 60-tki i znów odstawianie i zaczynamy zabawę od nowa. chemia do akwy i nie trzeba dojrzewać...bzdura gość w zoologiku cie po prostu naciągnął.

 

grzała tam jest???

 

Piach można wsypać przy rybkach :roll:

A po co grzałka przy złotych rybkach :?: One są zimnolubne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

sytuacja awaryjna jasne, ale ..... za tydzień kupisz piach , żwir i co dalej??? od nowa ryby do 60-tki i znów odstawianie i zaczynamy zabawę od nowa. chemia do akwy i nie trzeba dojrzewać...bzdura gość w zoologiku cie po prostu naciągnął.

 

grzała tam jest???

ja tez mieszkam w UK , i tutaj "ciała" pracujace w sklepach zoo... nie maja zielonego pojęcia o niczym co jest związane z akwarystyką.

 

szybkie- hmm chyba takiego nie ma ,ale rozwiązanie to ryby do 60-tki i dwa tygodnie dojrzewania akwy , krok po kroku i jak należy .

fajne akwa i fajne rybki, rośliny chyba tez kupowałeś tak na oko , i widzę ze w pets at home , unikaj tego sklepu , znajdź jakiś profesjonalny .

Masz racje pets at home. Myslalem, ze to jest profesjonalny. Delikatnie mowiac juz za pozno, rybki plywaja juz niestety, szkoda, ze wczesniej nie napisales...

Grzalka jest, ale wiem, ze nie potrzebna. Poprostu chcialem jak najszybciej nagrzac temperature by wrzucic roslinki i rybki. Jak nalalem to miala zaledwie 7 stopni.

Troche lipa z tym zwirkiem, masz racje. Mam go juz nawet kupiony. Myslalem, ze bede go jakos ukladal z ekipa w srodku. Rozumiem, ze mam odlowic?

Dzieki za opinie i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja współczuję sypania piachu jako podłoże na 240L i w środku jeszcze z rybami ;). Nie dość, że piach sam zanim opadnie będzie wszędzie pływał to jeszcze rybki będą robić zamieszanie. Szkoda, że wcześnie te pomyślałeś, teraz jak masz możliwość to zlej tą wodę do tej 60 i przenieś tam ryby na chwilę. Wtedy na spokojnie ułożysz sobie podłoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...