Skocz do zawartości

Krewetkarium 30l(40x25x30)


Michał9612
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zacząć hodować krewetki, tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i stąd moje pytania:

-czy w takim akwarium mogę mieć krewetki RC i ile ich

-jakie ryby mogę hodować z tymi krewetkami

-jakie podłożę, rośliny, ozdoby....

-co jedzą krewetki

-jak się nimi opiekować

-czy mogę włożyć do zbiornika filtr AquaEl FAN Mini czy coś innego

i ile kosztuje to wszystko?

i co jeszcze powinienem wiedzieć o hodowli RC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC mogą być, tak z 6 na początek wystarczy, będą się szybko mnożyć ;) Można do tego samca bojownika, ale musi być sporo kryjówek, bo może skubać krewety. Podłoże może być specjalne dla krewetek lub zwykły żwirek lub piasek w zależności co ci się podoba i ile masz pieniążków. Krewetki jedzą glony, pokarmy ze spiruliną, specjalne pałeczki, gotowane warzywa, nawet padlinę, ja dokarmiam zwykłymi płatkami dla ryb, glonów mają pod dostatkiem. Roślinki najlepiej drobnolistne i dużo mchów. Opieka? Chyba najważniejsze podmiany wody i dbałość o parametry wody. Filtr Fan mini na początek wystarczy.

Ile kosztuje? Zobacz ceny podłoży/żwirków w necie. Krewetki red cherry w sklepach dość drogie, na aukcjach od 1zł za sztukę a nawet taniej, do tego mchy itp. Ja założyłam krewetkarium po kosztach (akwarium miałam z wyposażeniem) jakieś 30-40 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-czy w takim akwarium mogę mieć krewetki RC i ile ich

Możesz

-jakie ryby mogę hodować z tymi krewetkami

gupiki np

 

rośliny mech :)

Ozdoby jakiś kokos by mogły się chować

-co jedzą krewetki

Podłoże- najlepiej zainwestować w specjalne podłoże dla krewetek (np. ShrimpSand)Nie zmienia parametrów wody jak i jej kolor (ciemny) jest odpowiedni dla uzyskania efektu "wybarwionej" krewetki.

Jedzenie-Krewetki hodowane w akwariach dokarmiane są marchewką, bananem, brokułami, kalafiorem, fasolką szparagową, groszkiem, ogórkiem zielonym, selerem, szpinakiem, papryka czy pomidorami. Wszystko przed podaniem powinno być odpowiednio spreparowane, tzn. ugotowane lub sparzone.

-jak się nimi opiekować

 

-czy mogę włożyć do zbiornika filtr AquaEl FAN Mini czy coś innego

Powinien wystarczyć

i ile kosztuje to wszystko? pochodz po sklepach i pospisuj ceny, sprawdź na allegro

i co jeszcze powinienem wiedzieć o hodowli RC ???

Podstawowe wymagania krewetki

 

Woda w akwarium powinna mieć optymalnie ok. 25 st. C. Parametry wody: 12 GH, 5 KH, pH 6,8 - 7,5. W temperaturze niższej niż 20 st. C. może nie przystępować do rozrodu.

Aby krewetki miałe dobre życie,potrzebne jest akwarium od 20l wzwyż.Warto zapewnić krewetką filtr biologiczny,gdyż są bardzo czułe na zmiany parametrów wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże- najlepiej zainwestować w specjalne podłoże dla krewetek (np. ShrimpSand)Nie zmienia parametrów wody jak i jej kolor (ciemny) jest odpowiedni dla uzyskania efektu "wybarwionej" krewetki.

 

Shrimp sand jak najbardziej zmienia parametry wody, w tym przecież celu został wyprodukowany. Nie ma sensu go polecać początkującemu akwaryście do hodowli red cherry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podłoże- najlepiej zainwestować w specjalne podłoże dla krewetek (np. ShrimpSand)Nie zmienia parametrów wody jak i jej kolor (ciemny) jest odpowiedni dla uzyskania efektu "wybarwionej" krewetki.

 

Shrimp sand jak najbardziej zmienia parametry wody, w tym przecież celu został wyprodukowany. Nie ma sensu go polecać początkującemu akwaryście do hodowli red cherry...

Dokładnie. Dla red cherry wystarczy zwykły żwirek, najlepiej ciemny (wtedy przyjmują intensywniejszą barwę) Poza tym za SS trzeba dać ponad 50 zł, i do zwykłych RC się nie kalkuluje taka inwestycja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...