Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! XD jestem nowy XD mam małe akwarium 30l w nim mam 3 gupiki, sztuczne roślinki i żwir. Dzisiaj kupiłem sobie nowe akwarium 160 l gdyż stare mnie nie zaspokajało XD wymiary nowego to 80x40x50. Mam grzałkę z termostatem firmy hot 2005 50W, filtr wew serii FAN- mini plus , buteleczkę żywe kultury bakterii i uzdatniacz wody dla ryb i roślin. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę to użyć na nowe akwarium i proszę o pomoc w doborze ryb. Mam pomarańczowo pomalowaną ścianę w miejscu gdzie będzie akwarium. Mam również światło ale jest to taki dziwne ;< gdyż jest to zwykły halogen mały. XD Bardzo chciałem mieć biały piasek w akwarium, ale nie udało mi się tego dokonać oraz podoba mi się trawa XD Proszę również o pomoc w doborze rybek w miarę możliwe mały koszt ;< . POMOCY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień Temat w poście na odpowiedni.

Grzałka do tego litrażu to 100-150 W ta co posiadasz jest za mała.

Halogen wymień na np belkę oświetleniowa bądź pokrywę.

Filtr do tego litrażu aby woda była na przyzwoitym poziome to jakaś kaskada bądź filtr kubełkowy.

Co do obsady to jest na forum sporo wątków użyj opcji :szukaj:

 

edit:

 

Dzwinę te akwarium jakieś, ja bym wszystko zrobił inaczej.

Te rośliny są sztuczne czy żywe? :D

sztuczne XD akwarium stare XD

Panowie odbiegacie od tematu.

To nie dyskusja o wglądzie starego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz założyć nowe akwarium 160l. Potrzebujesz nowy filtr, najlepiej kubełek. Grzałka jak masz ciepło w domu może da radę, ale lepsza by była minimum 100W z termostatem oczywiście. Zdaje się, że pokrywy nie masz, bo piszesz o jakimś halogenie. Dla żywych roślin potrzebne jest oświetlenie, ale najlepiej w pokrywie i to świetlówki o odpowiedniej mocy. Piasek możesz mieć, ale roślinki mogą mieć problemy, mi na przykład zgniły w piachu. A może malawi - sam piach i skały bez roślin? Poczytaj o zakładaniu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...