Skocz do zawartości

obsada 144l baniaka :)


gajor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam all. mialem baniak 120l ale kupilem teraz 144l wymiary 80x40x45wys. W starym akwa mialem :

 

2x gurami mozaikowe (samiec i samica)

2x niebieskie (samiec i samica)

2x pomarańczowe ( chyba 2 samice beda)

2x skalary (nie wiem jeszcze co z nich bedzie)

3x kiryski

1x zbrojnik

 

chcialbym sie dowiedziecz czy do tego wiekszego baniaka moge wpuscic te rybcie i dodac jeszcze:

 

1x ducha amazońskiego

1x zbrojnika

2x brzanka rekinia

albo

2x sum rekini

?

co Wy o tym myslicie?

P.S. nie chce takich malych rybek jak gupiki, mieczyki itp. ewentualnie neonki heh

 

 

Z Gory dzieki za odpowiedzi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi, że sobie żartujesz? Miałeś nieprawidłową obsadę w 120l, które zmieniłeś na 144l co w zasadzie nic nie daje.

 

Na Skalary, Ducha, Brzanki Rekinie i Sumy Rekinie akwarium jest za małe. To jest totalny brak wyobraźni rozumiem jakieś nadużycie, wiadomo że czasem chęć posiadania jest silniejsza i możemy kupić ryby, które powinniśmy trzymać w trochę większych zbiornikach ale Ty wymieniasz tu takie gatunki, że to jest czysta abstrakcja, że ktoś może rozważać trzymanie ryb takich rozmiarów w takim akwarium. Co więcej nawet Gurami masz za dużo i w nieprawidłowej konfiguracji, kirysków za to za mało.

 

Poczytaj sobie tematy, masz dużo podobnych, wyciągnij wnioski i wtedy zapytaj o konkrety bo puki co jest źle, jeżeli dokupisz ryby o jakich piszesz to będzie masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam akwarium od niedawna :/

ja tylko zapytalem ... nie jestem obeznany w tym wszystkim tak jak niektorzy tutaj :/

jestem poczatkujacym i dlatego sie pytam...

o kiryskach wiem ze mam za malo, pod koniec tego tygodnia dokupie wiecej.

 

 

mozesz mi podac taka przykladowa obsade na to akwa? ale tak jak napisalem poprzednio bez gupikow mieczykow danio itp. ?

 

bylbym wdzieczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to wszystko zależy od tego co Ci się podoba i czy jest adekwatne do zbiornika który posiadasz.

Na forum wykształcił się pewien schemat, a mianowicie:

Jakaś jedna ławica, mogą to być Neony, Razbory, Zwinniki etc. Sztuk w okolicach 15- 20

Do tego rybki denne/względnie obsada czyszcząca i tutaj zazwyczaj Otoski(6), Zbrojniki Niebieski(2), Kiryski(6) z tymże 2 z 3

Główni mieszkańcy np: harem Gurami, harem Bojownika, harem Pielęgniczki Kakadu, harem Prętnika Karłowatego, para Pielęgniczek Ramireza.

 

Jeżeli nie odpowiada Ci taka koncepcja możesz się zastanowić np. nad biotopem Malawi. Tutaj standardowo do takiego litrażu Pyszczaki Saulosi 1 samiec + 5 samic. Istnieją osoby, które próbują konfigurację 2 + 6 ale według mnie to dosyć ryzykowne.

 

Ewentualnie może parka pielęgnicy Meeki?

 

Opcji jest trochę, wiadomo każdy chce jak największe ryby ale nie każdy ma na to warunki, naprawdę zakup ryb, które osiągają długość połowy akwarium nie jest najlepszym pomysłem ani nie wygląda to dobrze, ani nie jest dobre dla ryb. To tyle ode mnie, jeżeli dalej nie jesteś usatysfakcjonowany żadną propozycją to napisz, będziemy szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...