Skocz do zawartości

Odrapane dno akwarium (rysa), co myślicie?


Koozka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podczas transportu akwarium OW 63l, szyba 6mm (wysokości akwa to 30cm więc grubość szyby dobrana z zapasem) prawdopodobnie zarysowałem dno od zewnątrz. Właściwie nie jest to typowa rysa (długa i cieniutka) a raczej podłużne szerokie zadrapanie, które nie jest ciągłe. Skaza jest wyczuwalna pod paznokciem. Udało mi się zrobić zdjęcie (link poniżej). Przedstawia ono 3 cm fragment zadrapania. Cała rysa wynosi ok 7 cm ale dalej odległości między kolejnymi zadrapaniami szkła są znacznie większe (właściwie po prawej stronie zdjęcia można się dopatrzeć jak rysa jest coraz słabsza).

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6de ... f31c6.html

 

Akwarium było już próbnie zalane na 3 dni i nic się nie działo. Zastanawiam się jednak czy bezpiecznie będzie je zalać na stałe. Wiadomo, że rysy obniżają wytrzymałość szyby ale ta jest dość specyficzna (brak ciągłości). Co o tym myślicie?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Też mi się wydaje , że to zadrapanie jest mało niebezpieczne pomimo że na zdjęciu wydaje się być trochę mniejsze niż w rzeczywistości. Tak naprawdę jest ono nieco głębsze i ciągłe na odcinku może ok 1 cm. Zalejemy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...