Skocz do zawartości

[112l ] Ogólne


Evelyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 miesięcy temu...

Jak miło, że jeszcze ktoś tu zagląda :). Właśnie miałam zrobić niedługo aktualizację tematu. Chociaż narazie nie ma co pokazywać. Zrobiłam restart i mam pustkę w akwarium (roślinną). Połowę liści moich zwartek musiałam wyrzucić do kosza. Bardzo zaniedbałam akwarium i teraz mi strasznie wstyd. Ale powoli akwa wraca do świetności. Jutro robię napad na zoologiczny i kupuję roślinki. Więc jak dobrze mi pójdzie jutro wstawię foty. A tak po za tym moja aktualna obsada to:

7x gupik (jedena dorosła samica reszta to jej potomstwo)

8x neon innesa

2x molinezja black molly

4x kirysek spiżowy

Macie jakieś pomysły co do obsady? Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam restart i mam pustkę w akwarium (roślinną). Połowę liści moich zwartek musiałam wyrzucić do kosza. Bardzo zaniedbałam akwarium i teraz mi strasznie wstyd.

Już nie przesadzaj, ślicznie jest. A co do zbrojnika to wejdzie parka niebieskich. Śliczny gupik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :). W rzeczywistości o wiele ładniej to wygląda. Prawa strona mi się trochę nie podoba. Ale mam nadzieję, że jak roślinki mi się rozrosną to trochę lepiej będzie to wyglądać. Ten gupik to mój ulubieniec :). Więc dzisiaj idę dokupić narazie jednego zbrojnika, bo boję się, że płci nie rozróżnię i kupię dwa samce albo samice. Dojdą dwa kiryski i 7 neonek. Dodam jeszcze jedno zdjęcie mojego gupika. Przepraszam, że takie niewyraźne ale robione telefonem. Chociaż można zauważyć, że ma taki ognisty ogonek ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwarium bardzo mi sie podoba ;))

Niedługo roslinki napewno znowu stana się łade. Śliczne masz kabomby! Zwartki na pewno odrsną. Jak zawsze robie coś w akwarium, nawet jak jest to mały porządek to troche roslinek wylatuje, ale zawsze potem znowu odrastają i sa wmiare ładne ;)

Kiedys miałem tez podobnegu gupiczka. Naprawde jest on ładny :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szykuje się przemeblowanie. Kupiłam ładny korzeń, który moczy się w misce i zamoczyć się nie może, ale cierpliwie czekam aż w końcu się utopi. Jeśli nie, skąbinuję kamyk i włożę do akwarium :lol: . Kupiłam też śliczną kabombę czerwoną narazie mało sadzonek aby zobaczyć jak będzie się w akwarium przyjmować. Jak już dojdzie korzeń i poprzesadzam rośliny to dodam zdjęcia bo narazie nie ma co oglądać. Walczę również z upierdliwymi glonami. W obsadzie niezbyt dużo się zmieniło, ale o tym potem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałam korzeń i to zmotywowało mnie do zmiany ułożenia roślin. Lecz korzeń był bardzo nie miły i nie chciał się utopić. Więc powiedziałam sobie trudno nie chcesz sam się topić to nie i zmusiłam go do tego kamieniem. Niezbyt przemyślałam nad ułożeniem roślin więc sadziłam tak na oko. Niby coś tam wyszło. Zdjęcia nie oddają tego widoku ale jest ładniej ;). Jak zwykle pojawił się problem nie zakrytych sprzętów ale rośliny ostatnio szybko rosną więc nie będzie źle. Nie myślałam, że tak się przy tym napracuję. Popatrzę trochę na akwarium może jakiś pomysł przyjdzie mi do głowy. Akwarium wygląda teraz tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Szyby miałam strasznie zaglonione. Ręka mnie strasznie boli od szorowania. ;) Później pomyślę jak tu wszystko ciekawiej ułożyć. Korzeń jest bardzo ładny (chociaż na zdjęciu taki nie jest) ale musiałam ustawić go tak aby kamień z niego niespadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Wywaliłam niektóre roślinki i na ich miejsce kupiłam inne. Moczarka strasznie mocno mi się rozrosła porobiły się zarośla więc ją mocno skróciłam, bo się w niej mały syf zrobił. Myślę, że jest lepiej niż poprzednio. Nie jest jakieś piękne, jest po prostu własne i najważniejsze, żeby rybki miały czysto i dobrze im się żyło. A co do wystroju to zawsze można coś pokąbinować :). Więc teraz wygląda to tak a grzebać będę dalej.

post-800-13685159642588_thumb.jpg

post-800-1368515964291_thumb.jpg

post-800-13685159643231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piękne ;)

Jedyne co mi przeszkadza to odsłonięte korzenie u żabienicy :roll:

Właśnie to samo chciałem powiedzieć. Akwarium bardzo ładne, ale zakop bardziej żabienicę bo korzenie zaczną Ci gnić, przynajmniej u mnie tak się dzieje, jak korzenie wystają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzięki. Moczarki niedługo pójdą w góre, teraz są specjalnie mocno przycięte. Co do żabienicy to próbowałam zakryć te korzonki żwirem ale cały czas wyłażą. Chyba dokupię jeszcze jedną paczkę podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niosę radosną nowinę, żabienica mi kwitnie :). Rośnie w oczach. Teraz ten "badyl" jest jeszcze dłuższy tak, że się zwija pod pokrywą, zrobiłam zdjęcie ale zgram dopiero wieczorem. Narazie początkowa faza.

post-800-13685159707396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...