Skocz do zawartości

[112l ] Ogólne


Evelyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obsada:

5 mieczyków weloniastych,

10 neonów innesa,

2 danio ale chcę dokupić niedługo 4,

3 kiryski spiżowe tych rybek też chcę dokupić dwie sztuki :).

 

Narazie jest słabo bo niedawno stłukło mi się poprzednie akwarium i teraz mam obecne. Chcę dokupić też roślinek. Jakie byście polecili żeby szybko i ładnie rosły?

Narazie z roślinek mam: kabomby, żabienice, zwartki, anubiasy i "trawe".

 

W akwarium znajduje się też mały korzeń kótóry został z poprzedniego akwa. Poszukuję nowego narazie bezskutecznie.

 

Co do sprzętu to oczywiście mam filtr i grzałkę z termostatem. Oświetlenie narazie fabryczne bo kompletnie się spłukałam na kupowaniu tego akwarium. Wydałam wszystkie oszczędnoście. Ale nie żałuję! :)

 

Acha! Jeszcze jedno. Na zdjęciach żwirek wyszedł jak biały ale to zwykły żwirek rzeczny kupowany w zoologicznym :).

post-800-1368515421496_thumb.jpg

post-800-13685154215119_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bardzo fajne akwarium. Starasz sie zeby bylo naturalne i to podstawa. Goraco polecam niewymagajace nurzance. Szybko rosna i puszczaja nowe kępki. Wspaniale nadaja sie na tył akwarium. Na przod i srodek niesmiertelne anubiasy sa najlepsze. Rowniez nie maja duzych wymagan a sa bardzo wytrzymale. Zwartka, ktora masz jak ci sie rozrosnie stworzy piekne tlo i cien dla rybek :)

Kotek tez fajniusi - ale sie wygrzewa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa fajnie się zapowiada :) Dokup Ludwigie repens (pisałam Ci o niej w swojej galerii :) ). Ta roślinka mało wymaga a rośnie jak szalona. Jedna rzecz spodobała mi się najbardziej...... Śpiący kot na akwa. No rewelacja, hehe ;) Nie próbuje czasem zdjąć pokryw do karmienia i łapać rybek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :). Staram się bardzo żeby było jak najbardziej naturalne. Kicia bardzo lubi spać na pokrywie :). Nie nauczyła się jeszcze otwierać tej klapki (całe szczęście :mrgreen: ). Raz tylko podpatrzyła jak zdejmuję całą pokrywę potem próbowała łapkami ją zrzucić. Oczywiście bez większego rezultatu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dwa zdjecia strefy środkowej i przydennej. Bardzo chciałam uchwycić chociaż jednego kiryska ;). Niestety na zdjęciach widać okno które się w szybie odbijało.

 

Mam takie pytanie wiecie co to za roślinka podobna do trawy? :)

post-800-13685154217269_thumb.jpg

post-800-13685154217686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje. Chyba właśnie to jest jedna z odmian Acorusa :).

Co do filtra to włśnie zamierzam kupić nowy zewnętrzny tyle, że ja kompletnie się na tym nie znam. Oglądałam parę filtrów ale ceny niektórych mnie dobijały. No cóż będę oglądać dalej.

Co do bimbrowni to właśnie się przymierzam. Narazie roślinki dostały Tetra Plant Crypto do żwirku i oświetlenie 12h. Muszę powiedzieź, że chyba tak źle nie mają o puszczają nowe listki :).

Jeszcze raz dziękuje za miłe opinie. Nie jest to jeszcze efekt zadowalający ale staram się cały czas udoskonalać :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A więc wczoraj byłam z zoologicznym i kupiłam 4 otoski. Niestety jeden zdechł dzisiaj rano. Coś słaby od początku był. Kupiłam też parę sadzonek moczarki i hydrocotyle leucocephala (nie wiem jaka jest polska nazwa). No więc teraz parę zdjęć. Było małe przesadzanko. Przepraszam, że zdjecia niewyraźne ale z telefonu robione.

post-800-13685154354124_thumb.jpg

post-800-13685154354475_thumb.jpg

post-800-13685154354773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie w tym twoim akwarium :)

A co do otoskow - z nimi tak juz jest. Pierwsze 5 ktore kupilam trzymalo sie bardzo dlugo. Niestety w czasie mojej nieobecnosci padly (przekarmili mi ryby, poza otoskami zdechlo jeszcze pare).

Kolejne 3 padly w odstepie 3 dni od zakupu. Z ostanich 3 kupionych tydzien temu widuje tylko 2.

Mysle ze glowna przyczyna jest fakt, iz te rybki sa odlawiane z naturalnych srodowisk. Wiele z nich nie wytrzymuje zbyt czestych transportow, zmian otoczenia i parametrow wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc mała aktualizacja. Wiem, że widać sprzęt ale w rzeczywistości o wiele lepiej to wugląda. Dokupiłam ostatnimi czasy 3 gupiki z czego niestety jeden zdechł, 4 danio pręgowane a dzisiaj dokupiłam 3 kiryski. Muszę przyznać, że widać gigantyczną różnicę w ich wielkości ;).

post-800-13685155096026_thumb.jpg

post-800-13685155096312_thumb.jpg

post-800-13685155096675_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...