Skocz do zawartości

Gupik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z rozmnażaniem gupików. Od około pół roku mam akwarium 45l a w nim 1+4 gupik oraz 10 krewetek RC. Gupiki rozmnażają mi się bardzo szybko. Nie posiadam kotnika dlatego też młode zostają w tym akwarium. Problem jest taki że dorosłe nie chcą jeść tych młodych a z kolei ja też ich nie chce aby nie było przerybienia. W tym momencie mam około 30 młodych około 1 cm które się nie boją dorosłych i śmiało przepływają obok, natomiast dorosłe nie zwracają na nie uwagi. Nie mam w tym akwa zbyt wielu roślin dlatego młode nie mają sie gdzie schować. Ostatnio dawałem młode do akwarium 96l aby inne ryby je zjadły, oddawałem do sklepu, uśmiercałem je ale i tak non stop się rodzą i nie mam juz jak temu zaradzić bo dorosłe ich nie tkną a nie długo w akwarium będzie z 50 gupików. Czy ktoś spotkał się kiedyś z taką sytuacją, i jeśli tak, to jak temu zaradzić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o rozrodzie krewet, to młode raczej będą świetnym pokarmem dla bojka :P . Moj kolega ma RC i młodymi zajmują się nawet danio. Co do dorosłych myślę ze bojownik będzie im dokuczał , wszystko jest też zależne jakiego bojka kupisz :D, tak jak ludzie maja różne charaktery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli myślisz o rozrodzie krewet, to młode raczej będą świetnym pokarmem dla bojka :P . Moj kolega ma RC i młodymi zajmują się nawet danio. Co do dorosłych myślę ze bojownik będzie im dokuczał , wszystko jest też zależne jakiego bojka kupisz :D, tak jak ludzie maja różne charaktery.

miałem już kilka bojków i nigdy nie było problemu żeby ganiał gupiki, mieczyki czy inne platki. No nie powiem stroszył się kiedyś do welona ale nie do gupików.

W sumie nie spotkałem się z taką sytuacja żeby gupiki innym rybą nie smakowały. Oprócz bojownika do tego litrażu nic mi nie pasuje. Może ktoś jeszcze coś napisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie piranię :D . A tak poważnie to skoro masz większe akwarium to jaki problem raz na czas wyłowić garść gupików i podrzucić? Jeśli chcesz koniecznie dokupić jakąś rybkę to musisz się upewnić, że nie poobgryza ogonów dorosłym gupikom skoro Ci na nich tak zależy. Musisz sam to jakoś kontrolować bo jak te młode, które masz zaczną się rozmnażać to nawet pirania Ci nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dorosłe krewety. Są one ruchliwe i lubią wszędzie zaglądać. Ja bym po prostu zredukował liczbę samic, i dodał jakieś inne rybki, a jeżeli nie chcesz się ich pozbywać (samic) to ja bym zastosował odławianie :D młodych osobników.

P.S. Samczyk wyrabia ? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...