Jump to content

Filtr zewnętrzny kubełkowy HW 303B


wisnia0384
 Share

Recommended Posts

zgodzę się z Tobą, że 302 byłaby lepsza do mojego akwarium ale ten model kosztuje 200 zł . Z resztą, za 3-4 miesiące zakładam własną działalność i namierzam na zakład wziąć baniak 250-300 litrów. A na razie w tej 125 może uda mi się go jakoś przydławić tą wajchą. Jeszcze ta lampa. Sądze, że to dobry zakup będzie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki przy baniaczku 240L tylko że bez UV , ponieważ UV zabija nie tylko te złe bakterie ale także te dobre , działa bez zarzutu ja osobiście polecam , dobry filtr za niewielką cenę do 125L będzie nawet za duży , będzie wir w baniaku ;) ale skoro masz w planach kupić większy baniak to polecam .

Link to comment
Share on other sites

Chodzi ci o tą wajchę, gdzie rurki wychodzą? Ja przy tym nie grzebałam, a w instrukcji nic nie pisało o regulacji, więc obawiam się, że majstrowanie przy tym spowoduje rozszczelnienie. Osobiście dałam za HW-302 bez lampy, ale z wkładami i przesyłka 120 zł. Jeśli planujesz większy baniak to oczywiście lepszy filtr, ale 302 w 112l robi trochę zamieszania więc nie wyobrażam sobie co będzie robił silniejszy w podobnym litrażu.

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy warto dopłacać 30 zł za lampę UV. Do czego ona służy konkretnie. Czy w rzeczywistości w czasie jakiejś choroby ma praktyczne zastosowanie w akwarium np.: przy kulorzęsku lub pleśniawce czy tylko włącza się ją czasami zapobiegawczo?

Link to comment
Share on other sites

Przy dobrym systemie filtracji bilogicznej z okresowa wymiana wody stosowanie lamp UV w zbiornikach slodkowodnych jest blendem.W zbiornikach slodkowodnych o przewadze filtracji mechanicznej nad bilogiczna stosowanie lamp UV jest dopuszczalne .ale...musi byc scisle okreslona moc,widmo i przepustowosc lampy UV . Wiekszosc lamp UV u nas sprzedawanych sa dedykowane dla zbiornikow morskich a w przypadku lamp UV dla zbiornikow slodkowodnych czynnik przeplywu razy 1,8 .

Osobiscie polecam jej zastosowanie tylko w sytuacjach drastycznych /zakwity,dezynfekcja zbiornika/. Stosowanie jej na codzien prowadzi do tz jalowienia wody . Wiekszosc bakteri ktore wybija uczestnicza w procesach denitryfikacyjnych .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...