Skocz do zawartości

Filtr zewnętrzny kubełkowy HW 303B


wisnia0384
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zgodzę się z Tobą, że 302 byłaby lepsza do mojego akwarium ale ten model kosztuje 200 zł . Z resztą, za 3-4 miesiące zakładam własną działalność i namierzam na zakład wziąć baniak 250-300 litrów. A na razie w tej 125 może uda mi się go jakoś przydławić tą wajchą. Jeszcze ta lampa. Sądze, że to dobry zakup będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki przy baniaczku 240L tylko że bez UV , ponieważ UV zabija nie tylko te złe bakterie ale także te dobre , działa bez zarzutu ja osobiście polecam , dobry filtr za niewielką cenę do 125L będzie nawet za duży , będzie wir w baniaku ;) ale skoro masz w planach kupić większy baniak to polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o tą wajchę, gdzie rurki wychodzą? Ja przy tym nie grzebałam, a w instrukcji nic nie pisało o regulacji, więc obawiam się, że majstrowanie przy tym spowoduje rozszczelnienie. Osobiście dałam za HW-302 bez lampy, ale z wkładami i przesyłka 120 zł. Jeśli planujesz większy baniak to oczywiście lepszy filtr, ale 302 w 112l robi trochę zamieszania więc nie wyobrażam sobie co będzie robił silniejszy w podobnym litrażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym systemie filtracji bilogicznej z okresowa wymiana wody stosowanie lamp UV w zbiornikach slodkowodnych jest blendem.W zbiornikach slodkowodnych o przewadze filtracji mechanicznej nad bilogiczna stosowanie lamp UV jest dopuszczalne .ale...musi byc scisle okreslona moc,widmo i przepustowosc lampy UV . Wiekszosc lamp UV u nas sprzedawanych sa dedykowane dla zbiornikow morskich a w przypadku lamp UV dla zbiornikow slodkowodnych czynnik przeplywu razy 1,8 .

Osobiscie polecam jej zastosowanie tylko w sytuacjach drastycznych /zakwity,dezynfekcja zbiornika/. Stosowanie jej na codzien prowadzi do tz jalowienia wody . Wiekszosc bakteri ktore wybija uczestnicza w procesach denitryfikacyjnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...