Skocz do zawartości

akwarium 60 litrów atrakcyjne dla dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze rybek z uwagi na mój brak wiedzy. Zakładam akwarium dla dzieci, więc chciałbym, aby były to rybki przede wszystkim atrakcyjne wizualnie. Mimo tego, że

będzie to akwarium dla dzieci, to ja będę nim się zajmował. Podstawowe sprawy z przygotowaniem wody i akcesoriów są mi znane, ponieważ przez jakiś czas w dzieciństwie "bawiłem się"

akwarium. Chciałbym, aby zwierzęta były właściwie dobrane względem współżycia miedzy gatunkami, tak wiec zasadniczym kryterium w doborze mieszkańców będzie tylko i wyłącznie dobro

zwierząt.

 

Akwarium 60 litrów z gotową pokrywą, 15 W oświetlenie, filtr: HANZA HJ-311B Moc: 2W Wydajność: 300l/H

Żwirek ... coś takiego jak pod tym linkiem:

http://www.superakwarium.pl/galeria/vie ... &sort=dete

 

W sklepie akwarystycznym sprzedawca polecił mi następujące zwierzęta:

 

4 X skalar platynowy - od niego zacząłem, bo chciałbym mieć taką rybę i raczej jestem na nią zdecydowany. Czy nie jest to za duża ryba do tego akwarium ?

6 lub 8 x razbora klinowa

4 X mieczyk

2 X molinezja

10 X neon

1 x żaba

... o gupiku nawet nie wspomnę, ale też trochę sprzedawca dorzucił :)

.............................................................

1. Myślałem nad rakiem (Cambarellus patzcuarensis). Rozmiar raczka nie jest duży, bo około 4 cm. Czy 4 sztuki mogą być ? Jeśli tak, to co z rybami przydennymi ?

2. Podobają mi się otoski zebra. Lubię również kiryski, wiec może któryś z tych gatunków ? Jaka będzie właściwa ilośc tych rybek, aby nie było za gęsto w tej strefie ? (Zakładając,

że będzie występował rak Cambarellus patzcuarensis.)

3. Mieczyk, molinezja, neon. Piękne ryby, ale tak standardowo trochę. Pytałem sprzedawcę o danio, ale odradzał twierdząc, że będą podgryzały inne ryby.

4. Hodowałem kiedyś razbory klinowe. A może zamiast razbor, tęczanki (Pseudomugil Gertrudae, Pseudomugil furcatus) ? Piękne i również stadne.

5. Ampularia gold. Czy jeśli będzie dokarmiana tabletkami roślinnymi, to oszczędzi posadzone rośliny ?

6. Jedna żaba to chyba nie ma sensu. Jeśli już to Karlik Szponiasty X 2.

 

Wiem, że sporo wymyślam. Czy mógłby mnie ktoś sprowadzić z obłoków na ziemię i poradzić co z tego dobrodziejstwa trzymałoby się kupy w 60 litrach. Może powinienem zastanowić się nad zupełnie innymi gatunkami zwierząt ?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 X skalar platynowy - od niego zacząłem, bo chciałbym mieć taką rybę i raczej jestem na nią zdecydowany. Czy nie jest to za duża ryba do tego akwarium ?6 lub 8 x razbora klinowa4 X mieczyk2 X molinezja 10 X neon 1 x żaba

Nie chce wiedzieć co tu się będzie działo jak wleci jakiś znawca :D

 

Skalar-za małe akwarium

Razbora jak dla mnie może zostać

Mieczyk za małe akwarium

Molinezja za małe akwarium

Neon Może zostać

Żaba? trochę wymyślasz :D

 

co do danio za krótkie akwarium a nie tam będą coś podgryzać.

 

Polecam przejść do działu obsad i tam poczytać jakie polecają do 60L

 

 

Bo naprawdę to nie jest duży zbiornik a rybek na początku zawsze chce się 50

 

Także mogę powiedzieć ci tak

 

Neon x 6 lub Razbora x6 ponieważ nie powinno sie łączyć w mniejszym akwarium 2 gatunków rybek stadnych.

Otosek x 4

Gupik 3+1 ( i tak za chwile będziesz wydawał potomstwo)

Bojownik 1+2 Dzieciom się spodoba :)

 

Dużo dużo roślin!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon x 6 lub Razbora x6

8 to minimum...

Otosek x 4

Ryba stadna, więc minimalnie 5/6.

Neon x 6

Gupik 3+1 ( i tak za chwile będziesz wydawał potomstwo)

Bojownik 1+2 Dzieciom się spodoba

Bojownik może podgryzać płetwy gupikom oraz atakować neony.

 

Mieczyk, molinezja,

Za małe akwarium proponuję zastąpić je platkami (bardzo podobne i nadają się do 60l).

6. Jedna żaba to chyba nie ma sensu. Jeśli już to Karlik Szponiasty X 2.

Karliki są stadne, więc 5 to minimum, jeżeli chcesz je mieć, to musisz zrezygnować z kirysków i otosków.

 

Moja propozycja obsady:

1+2/3 zmienniak plamisty (platka),

8/9 neon Inessa lub 8x razbora klinowa lub 9x microrasbora galaxy,

5/6 kirys panda lub 5/6x otosek lub 5/6x karlik szponiasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 to minimum...

 

za chwile przyjdzie następny specjalista i powie że 10 to minimum

Neony inessa żyją w ławicach, więc wg. mnie 8 to minimum, ale niektórzy uważają inaczej.

 

Bojownik może podgryzać płetwy gupikom oraz atakować neony.

może ale nie musi z reguły tego nie robi

A po co ryzykować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za swoje uwagi. Po wielkich bojach z 7 latkami ustalenia są takie:

 

1) 6 x kirys panda

2) 8 x razbora klinowa

3) 1 x ampularia gold

4) a) platka 1+2

lub b) pielęgnica ramireza 1+1

lub c) bojownik syjamski 1+3

 

Punkt 4 do zastanowienia, niech sobie same ustalą. Ufff. Chciałyby mieć każdą rybkę po 1 sztuce i do tego stado gupików, tak by wyszedł napakowany autobus w godzinach szczytu.

 

Piszecie, że powinno być dużo roślinności. W takim razie widzę już swój pierwszy błąd przy zakupie. 15 W chyba trochę za mało jeśli ma być sporo roślinek, ale spróbuję co z tego wyjdzie.

 

Jeszcze raz wszystkim wypowiadającym się dziękuję.

Proszę moderatora o przeniesienie topicu do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...