Skocz do zawartości

zbiornik dla kolcobrzucha zielonego


mcbammer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam !!

Od jakiegos czasu nosze sie z checia zalozenia zbiornika i hodowle kolcobrzuchow zielonych, wlasciwie to juz kupilem zbiornik (92/31/39cm 111l brutto). Akwarium nie jest nowe wylicytowalem na ebay'u. W komplecie jest troche akcesorji jak pompki, grzalka i filtr podzwirowy powerhead i moje pierwsze pytanie dotyczy wlasnie owego filtru bo ten nie posiada zadnej gabki na ktorej moglyby zatrzymywac sie zanieczyszczenia wyssane spod kamyczkow. Jest tylko taka kratka na dno dosc gruba rurka prowadzaca do powerhead i tyle. Czy to tak ma byc czy czegos mi brakuje?? i czy taki filtr zdaje egzamin czy trzeba do niego jeszcze dokupic dodatkowy filtr z gabka?? czy wogule z niego zrezygnowac i kupic cos innego (lepszego).

Spotkalem sie z opiniami ( czytalem na forach) ze filtry podzwirowe zle wplywaja na rosliny ale ja jak juz wspominalem chce hodowac kolcobrzuszki przy ktorych roslinki tez sie niebeda trzymac wiec z gory zakladam ze roslinek bedzie malo, kilka anabiasow i tyle.

Prosze o jakiekolwiek wskazowki jak najlepiej przygotowac akwarium pod te wspaniale rybki ;)

 

POzdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby ciut za małe masz dla niego akwarium tak na marginesie.

 

puki co beda male a jak sie przyjma to dostana wieksze lokum ;)

 

ten link oczywiscie juz czytany, chcialbym kilka rad od kogos kto w praktyce zajmowal sie tymi rybkami.

a puki co to jest sprawa filtra bo jestem na etapie robienia dna i niewiem czy ten filtr zasypac zwirem czy usunac i kupic inny :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...