Jump to content

zbiornik dla kolcobrzucha zielonego

mcbammer
 Share

Recommended Posts

WItam !!

Od jakiegos czasu nosze sie z checia zalozenia zbiornika i hodowle kolcobrzuchow zielonych, wlasciwie to juz kupilem zbiornik (92/31/39cm 111l brutto). Akwarium nie jest nowe wylicytowalem na ebay'u. W komplecie jest troche akcesorji jak pompki, grzalka i filtr podzwirowy powerhead i moje pierwsze pytanie dotyczy wlasnie owego filtru bo ten nie posiada zadnej gabki na ktorej moglyby zatrzymywac sie zanieczyszczenia wyssane spod kamyczkow. Jest tylko taka kratka na dno dosc gruba rurka prowadzaca do powerhead i tyle. Czy to tak ma byc czy czegos mi brakuje?? i czy taki filtr zdaje egzamin czy trzeba do niego jeszcze dokupic dodatkowy filtr z gabka?? czy wogule z niego zrezygnowac i kupic cos innego (lepszego).

Spotkalem sie z opiniami ( czytalem na forach) ze filtry podzwirowe zle wplywaja na rosliny ale ja jak juz wspominalem chce hodowac kolcobrzuszki przy ktorych roslinki tez sie niebeda trzymac wiec z gory zakladam ze roslinek bedzie malo, kilka anabiasow i tyle.

Prosze o jakiekolwiek wskazowki jak najlepiej przygotowac akwarium pod te wspaniale rybki ;)

POzdrawiam!

Tak jakby ciut za małe masz dla niego akwarium tak na marginesie.

puki co beda male a jak sie przyjma to dostana wieksze lokum ;)

ten link oczywiscie juz czytany, chcialbym kilka rad od kogos kto w praktyce zajmowal sie tymi rybkami.

a puki co to jest sprawa filtra bo jestem na etapie robienia dna i niewiem czy ten filtr zasypac zwirem czy usunac i kupic inny :zamieszany: