Skocz do zawartości

Czy to glony jak je zwalczyc ?


sexylady1910
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłam niedawno roślinkę zdjęcie :

Dołączona grafika

i wszytko było by dobrze żeby nie to ze po kilku dniach dookoła niej pojawiło się pełno takich zielonych niteczek i moje pytanie czy to są glony a jeśli tak to jak je zwalczyć powiem jeszcze ze ta roślinka pływa cały czas u góry akwarium pod oświetleniem 11 w a ,świeci się przez tak od 10 rano do 24 :)

REGULAMIN

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

dbaj o pisownie .ecikgfc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale nie bardzo bym chciała ja zakopywać w kamyczkach bo podoba mi się jak pływa u gory akwarium i popsuła by cały wygląd do tego moja krewetka lubi tam przesiadywać :) a to jest glon ?

 

PO RA DRUGI

 

Regulamin

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

dbaj o pisownie .ecikgfc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady zjęcie tego zrobić raczej ale ale mi się tez tak wydaje ale ja się nie znam na tym mówiąc szczerze mówisz że siatka ja już ??????????? żeby wyjąć roślinkę i delikatnie ja w zlewie wyczyścić pod woda ale jeżeli po 3 dniach znów pojawi się to to to będzie tak zwana syzyfowa praca wiec może polecicie mi coś do zwalczania glonów :(

 

REGULAMIN

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

Tym razem ostrzeżenie kolejnego nie będę poprawiał po prostu usunę całość .ecikgfcf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glon byś proponował wyławiać siatką ? Powiedz mi jak można wyłowić glon przyczepiony do rośliny siatką. Po za tym trzeba poszukać przyczyny, bo jak tak sobie będziesz go wyławiał to on będzie ciągle powracał. A jak znajdziesz przyczynę, np. zbyt wysoki poziom NO2, NO3 lub PO4 i zredukujesz wymienione parametry do odpowiednich to glon zniknie.

Na Twoim zdjęciu nie widzę tam żadnych glonów, ale mówisz, że są to jakieś nitki. Proponuję zobaczyć tu, może rozpoznasz gada : http:/................................................................................

Spróbuj ukorzenić tę roślinkę.

Czy to ma jakiś związek z tematem ?.

 

regulamin forum SA

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe.

 

ostrzeżenie .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........................................................................................................

 

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

 

obiecałem ze usunę dosyć .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tego się najgorzej bałam tych testów bo są strasznie drogie i nie wiem czy będę umiała je zrobić i dolać jakieś preparaty :( dziękuję wam

 

 

Nic to nie daje widzę moje poprawianie wklejanie regulaminu sadzisz ze jest to przyjemne takie poprawianie waszych postów

 

kolejny raz

 

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

 

ostrzeżenie .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...