Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium. Uprzejmie prosze o opinie i wskazówki


Hubertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium składa się z:

- zbiornik 72l

- pokrywę oświetleniową T5 2x24W

- filtr kaskadowy Aqua Clear 50

- grzałka z termostatem Aquael 75W,

 

W środku:

-15x Neon Inesa

-1+2 pielęgniczka ramireza

-4 otoski

-1 glonojad welonowy(czy jakoś tak) prezent od dziewczyny :)

-3x krewetka amano

-1 krewetka filtrująca

-1 rybka nie znana, pan w sklepie chyba wyłowił ją przez pomyłkę razem z neonami (wielkością i kształtem przypomina neona tylko że ma pomarańczową plamkę na boku)

Rybki pływają już tydzień i chyba mają się dobrze. Glonów narazie nie zaobserwowałem. Martwi mnie trochę temp. bo utrzymuje się ok 26.5 stopni, w nocy spada do 25.5. Czytałem że optymalna temp. to 25 stopni ale przecież nie wstawię akwa. do lodówki. Grzałka ustawiona na 25 stopni nie włączyła się jeszcze ani razu od ponad miesiąca i zastanawiam się czy jej nie wyjąć bo tylko szpeci akwa. Wszelkie uwagi, wskazówki, opinie, słowa krytyki mile widziane.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/30c ... cbf9b.html

 

 

Dbaj o pisownie .

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

ecikgfc

 

 

Wskazówka jak dodać foto viewtopic.php?f=33&t=27150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdj rybki tej co nie wiesz co to jest.

Grzałkę możesz wyciągnąć tylko obserwuj termometr. A ta temperatura utrzymuje się bo masz świetlówki o dużej mocy.

 

Zdj. dodaje się:

-na dole pisze odpowiedz

-później pod ramką wyślij odpowiedź jest dodaj załącznik

-dajesz wybierz plik

-najlepiej dodaj zdj na pulpicie bo będzie łatwiej znaleźć

-i po_prostu dodajesz

 

Jak ci się nie uda to wyślij to na ten e-mail to ja dodam

damrat14@wp.pl

tylko podpisz w temacie żebym ci to dodał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i krewetek filtrujących bym dokupił.

I jednego glonojada jeszcze

 

 

6. Pisownia:

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

 

 

I zastanów się nad tym co piszesz zbrojnik zwany glonojadem ma swoje wymagania minimum 100 litrów

 

 

ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem fotosika chyba będzie dobrze. Jakość średnia ale mam nadzieję że coś widać.

 

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2f ... 9cb8f.html

 

To zdjęcie tej ryby X :) Nie ostre ale lepszego nie zrobię bo nie mam czym :)

 

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

 

Tym razem ostrzeżenie .ecikgfc

 

Podałem ci jak dodać zdjęcie cofnij się do pierwszego postu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wed łuk mnie to jest głupota że glonojad nie może być w tak małym akwarium. No ale cóż.

 

Ja tego nie wymyśliłem wiec jakiekolwiek aluzje mniej do ryby ze złe jej jest w słoiku ,każda ryba ma swoje wymagania a my jako miłośnicy akwarystyki powinniśmy im zapewnić jak najlepsze warunki .

 

A tobie proponuje dużo czytania i wtedy udzielać pomocy . :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wed łuk :o:shock: ...................................................................................................................................................

A "glonojad" dorasta do takich rozmiarów, że może się nawet nie obrócić w akwarium. Oddaj go i razborę bo to ryba stadna.

 

 

 

filip nie szalej ikonkami oki .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, rozumiem. Myślisz że przyjmą spowrotem w sklepie? Kasy nie muszą oddawać.

Ile mogę mieć krewetek w 72l? Bardzo mi się podobają i pracowite z nich robale :) Wczoraj wrzuciłem jedną filtrującą ale jakaś niemrawa jest. Pół dnia siedzi za kamieniem ze złożonymi czułkami i się nie rusza(ale żyje) Możliwe że to sprawa aklimatyzacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje akwarium też mi się podoba, pierwszy raz spotkałem się z tymi liściami na podłożu.

Właśnie wróciłem z galerii, przy okazji wstąpiłem do zoologicznego zapytać czy da radę oddać te rybki. Koleś który zajmuje się tam akwariami po obejrzeniu zdjęcia mojego poradził mi żebym nie oddawał tego aspei tylko dokupił jeszcze 5 szt i wcale nie bedzie im za ciasno. Z oddaniem glonojada nie bedzie problemu, zaproponował mi wymiane na jakąś roślinę lub krewetkę.

Mam jeszcze pytanie odnośnie dodatków do wody. Posiadam uzdatniacz, "nawóz" do roślin i jakies bakterie ktore mam dodawać przy podmianach, czy potrzebuję jeszcze czegoś?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/866 ... 4a1d7.html

Neonki pływają w środkowej i dolnej części a rozbory w górnej. Bardzo ładnie to wygląda. Skleiłem też mostek z łupka, pielęgniczkom się bardzo spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...