Jump to content

Mozecie mi coś o tej rybce powiedzieć??


michał543
 Share

Recommended Posts

Tak ostatnio założyłem sobie akwarium i chce sobie dodać obsade do niego. Kupiłem juz 3x neon innesta i 3x neon czerwony. Słyszałem ze neonki sa stane i chciałbym dokupić jeszcze kilka tych rybek. Ale nie chce dokupywać tych samych gatunków. Chce miec neonki ale nie chce mieć tych samych gatunków i szukałem, i podobaja mi sie też neon złoty i diamentowy. Ale mam jedno pytanie czy są te gatunki rybek w każdym zoologicznym ja mieszkam w Brzegu i nie jest to miasto co ma zaledwie 40tys mieszkańców?? I jeszcze napiszcie wszystko co mozliwe bo co nie co szukałem ale tego jest zbyt mało :)

Link to comment
Share on other sites

Neony są ławicowe i min. 10 jednego gatunku. Ryby są żywymi i czującymi stworzeniami więc nie można traktować ich tylko jako ozdoby edytowane tak jak chcemy. Jaki masz litraż? Wg. mnie to od 200l do 300l powinny być maks 2 ławicę za to w większych ilościach. A tak poza tym to są tylko 3 gatunki neonów.

Link to comment
Share on other sites

O ja cie pier..nicze :o:o:o ty naprawdę jesteś akwarystą czy tylko się zgrywasz??

jak moi poprzednicy napisali podaj litraż tego "akwarium" i oszczędź nam nerwów najpierw trzeba troszkę poczytać o tych rybach a później zakładać akwarium...w akwarium powinno się znaleźć stado z jednego gatunku bo jeśli je pomieszasz to tak jak byś wsadził do klatki psa i kota(i jedne i drugie nie będą czuć się bezpiecznie) :!:..........................................................................................................................................................

 

 

Nie przesadzaj z ikonkami .ecikgfc

Link to comment
Share on other sites

o ja cie pier..nicze :o:o:o ty naprawdę jesteś akwarystą czy tylko się zgrywasz??

jak moi poprzednicy napisali podaj litraż tego "akwarium" i oszczędź nam nerwów najpierw trzeba troszkę poczytać o tych rybach a później zakładać akwarium...w akwarium powinno się znaleźć stado z jednego gatunku bo jeśli je pomieszasz to tak jak byś wsadził do klatki psa i kota(i jedne i drugie nie będą czuć się bezpiecznie) :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Człowieku czego się tak unosisz,masz coś nie tak z głową?Jakim akwarystą,człowieku co ty wygadujesz?

Pewnie michal543 od niedawna albo max 2 lata ma pewnie akwarium a ty traktujesz już go jak wielkiego akwaryste.Zamiast mu pomóc najeżdżasz na ludzi,rozumiem każdy ma jakieś stresy i przypały ale to nie miejsce na wyżywanie się.Odkąd zadał tu pytanie nie mineło nawet 12godzi. więc cierpliwości,zajrzy tu to napisze jaki ma litraż :)

A teraz odp.na pytanie,każdy ma własne gusty i może komuś trzymanie dwóch lub trzech gatunków neonek wygląda ładniej,a więc neonki różnych gatunków mogą tworzyć stada o ile mają te same wymagania np.odnośnie temperatury,czyli neona czerwonego i inessa nie możesz raczej razem trzymać.

I jeszcze jedno,neon czarny może nie tworzyć stad z innymi neonkami,ponieważ tak naprawdę to nie neonek,tylko potocznie tak się go nazywa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...