Skocz do zawartości

Mozecie mi coś o tej rybce powiedzieć??


michał543
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio założyłem sobie akwarium i chce sobie dodać obsade do niego. Kupiłem juz 3x neon innesta i 3x neon czerwony. Słyszałem ze neonki sa stane i chciałbym dokupić jeszcze kilka tych rybek. Ale nie chce dokupywać tych samych gatunków. Chce miec neonki ale nie chce mieć tych samych gatunków i szukałem, i podobaja mi sie też neon złoty i diamentowy. Ale mam jedno pytanie czy są te gatunki rybek w każdym zoologicznym ja mieszkam w Brzegu i nie jest to miasto co ma zaledwie 40tys mieszkańców?? I jeszcze napiszcie wszystko co mozliwe bo co nie co szukałem ale tego jest zbyt mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony są ławicowe i min. 10 jednego gatunku. Ryby są żywymi i czującymi stworzeniami więc nie można traktować ich tylko jako ozdoby edytowane tak jak chcemy. Jaki masz litraż? Wg. mnie to od 200l do 300l powinny być maks 2 ławicę za to w większych ilościach. A tak poza tym to są tylko 3 gatunki neonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja cie pier..nicze :o:o:o ty naprawdę jesteś akwarystą czy tylko się zgrywasz??

jak moi poprzednicy napisali podaj litraż tego "akwarium" i oszczędź nam nerwów najpierw trzeba troszkę poczytać o tych rybach a później zakładać akwarium...w akwarium powinno się znaleźć stado z jednego gatunku bo jeśli je pomieszasz to tak jak byś wsadził do klatki psa i kota(i jedne i drugie nie będą czuć się bezpiecznie) :!:..........................................................................................................................................................

 

 

Nie przesadzaj z ikonkami .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja cie pier..nicze :o:o:o ty naprawdę jesteś akwarystą czy tylko się zgrywasz??

jak moi poprzednicy napisali podaj litraż tego "akwarium" i oszczędź nam nerwów najpierw trzeba troszkę poczytać o tych rybach a później zakładać akwarium...w akwarium powinno się znaleźć stado z jednego gatunku bo jeśli je pomieszasz to tak jak byś wsadził do klatki psa i kota(i jedne i drugie nie będą czuć się bezpiecznie) :!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Człowieku czego się tak unosisz,masz coś nie tak z głową?Jakim akwarystą,człowieku co ty wygadujesz?

Pewnie michal543 od niedawna albo max 2 lata ma pewnie akwarium a ty traktujesz już go jak wielkiego akwaryste.Zamiast mu pomóc najeżdżasz na ludzi,rozumiem każdy ma jakieś stresy i przypały ale to nie miejsce na wyżywanie się.Odkąd zadał tu pytanie nie mineło nawet 12godzi. więc cierpliwości,zajrzy tu to napisze jaki ma litraż :)

A teraz odp.na pytanie,każdy ma własne gusty i może komuś trzymanie dwóch lub trzech gatunków neonek wygląda ładniej,a więc neonki różnych gatunków mogą tworzyć stada o ile mają te same wymagania np.odnośnie temperatury,czyli neona czerwonego i inessa nie możesz raczej razem trzymać.

I jeszcze jedno,neon czarny może nie tworzyć stad z innymi neonkami,ponieważ tak naprawdę to nie neonek,tylko potocznie tak się go nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej dostępne są neony innesa i czerwone...Moim zdaniem nie ma sensu ich mieszać bo są do siebie bardzo podobne i w ławicy nie będzie się ich dało odróżnić:)...

http://www.superakwarium.pl/aktualnosci ... -id49.html

W galerii powyżej jest jedno zdjęcie zbiornika z ławicą neonów zobacz jak to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...