Jump to content
Sign in to follow this  
zuczek222

Brzanka sumatrzańska

Recommended Posts

Witam, czy brzanka bedzie polować na krewetki karłowate :?: zbiornik 240 brzanek ok 20szt.

Berdzie i to dosyć skutecznie. Nawet jezeli nie upoluje doroslych osobników to już z młodymi krewciami napewno sie rozprawi.

Bzdura! Brzanki te rosną do 6-7 cm , więc dlaczego one mają polować jeżeli brzanka różowa( około 12 cm)na nie nie poluje? Brzanki sumatrzańskie obgryzają jedynie długie płetwy , ale nie żywią się krewetkami. A już na pewno nie - jeśli będziesz podawać im larwy.

no to wpusc brznki sumatrzanskie do krewetkarium i sam sie przekonasz. Ja pisze z wlasnego doswiadczenia. Mimo wielu kryjowek po wpuszczeniu brzanek, krewetki przestaly sie rozmnarzac. A ty na jakiej podstawie twierdzisz ze ich nie rusza?

Także potrwierdzam, że sumatry poradzą sobie z każdą krewetką. Po wpuszczeniu trzech, na następny dzień znalazłam jeden, ogołocony szkielecik (kiedyś).

Brzanka sumatrzańska <-------- najbardziej wkur..... ryba jaką tylko spotkałem . Tylko i wyłącznie ładnie wygląda

Tak że chyba przekonasz się jaka to jest ryba i ją po pewnym czasie zlikwidujesz.

Ależ wiem co to za ryba... Miałem kiedyś na przetrzymaniu w krewetkarium 6 sztuk iiiii... nic. U mnie się ani nie tłukły ani nie znalazłem żadnej martwej krewetki.