Skocz do zawartości

Pielęgnice


Gabriel94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowy na forum, chciałbym się przywitać i poprosić o pomoc. Nie jestem początkujący, ale też za bardzo zaawansowany. Mam akwarium 66 l (chyba) mam w nim kilka głupików, 2 platki, danio pręgowate, także jest kolorowo. Lecz dostałem od rodziców ślimaka Ampularia mam go już ok 2 m-cy i niedawno zauważyłem ikrę na daszku po kilku dniach przybyło ślimaków. Akwarium mam od pół roku i mam okazje wydać rybki i możliwe że też ślimaka, ponieważ zawsze chciałem mieć akwarium z pięknymi pielęgnicami takimi jak papuzia czy zebra. Chciałbym wiedzieć czy gdy wydam rybki, ślimaka i wpuszczę do akwarium pielęgniczkę bądź małą pielęgnice czy wytępią ślimaki. Tak owe rybki mogę mieć od znajomego taty lecz nie wiem dokładnie jaki to gatunek i zapewne on też nie wie, nie są duże mają podobno ok 13 cm. Rybki byłyby w tym akwarium tylko chwilowo, ponieważ gdy tylko powieszę telewizor na ścianie, zmienił bym je na ok 140 /160 l (nie pamiętam litrażu akwarium było zakupione dawno gdy jeszcze rodzice mieli rybki) lub kupił nowe o wymiarach 80x40x60 (mam mały pokój ale miejsce się znajdzie). Czy te rybki muszą mieć zarośnięte dno czy raczej rośliny rosnące do góry i czy odpowiedni będzie taka wielkość zbiornika na np. P. papuzią? Mam dwie żabienice i najprawdopodobniej Amanie senegalską która pięknie się rozrosła, wszystkie roślinki bujnie rosną. Jakie będzie najlepsze podłoże, zwykły żwirek wystarczy? Słyszałem że dobrze jest jak na dnie leży kilka korzeni.

Z góry wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnice nie wytępią Ci ślimaków...Jeśli chcesz się ich pozbyć zainwestuj w Bocje (większość zaleca wspaniałe ale u mnie siatkowane dały rade ze ślimakami:)). Co do pielęgnic to ciężko cokolwiek powiedzieć jeśli nie wiesz co to są za pielęgnice...Dowiedz się a wtedy bez problemu znajdziesz opis gatunku w necie. Np duże pielęgnice prawdopodobnie zniszczą Ci rośliny więc raczej nie ma sensu się w takie kombo pchać:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ryby z rodziny pielęgnicowatych do akwarium 160 l.? Jestem ograniczony ze względu na pokój (3 x 3 ) a jeszcze gram na gitarze i troszkę tego sprzętu jest, chce jak najbardziej pozbyć się wszystkiego z ziemi i powiesić to co się da i wstawić akwarium. Nie dość tego pokój ma dużo winkli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże... 160L jest za małe dla pielęgnic? :zamieszany: :zamieszany:

Gadajcie więcej głupot! taakk! bo czemu nie!

 

Jak te Twoje 160L ma 100cm to możesz trzymać m.in piękne Jack Dempseye, jeżeli to 160L to 80x40x50cm, to wsadź tam albo Sajice, albo miodowe, albo maronki, dużo tego jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje często zaglądac do zoologika.Czasami zdarza się,że ktoś przyniesie do sklepu rybki(bo mu np. się okociły,urosły za duże,znudziła mu się obsada,etc).Gośc prznosi za darmo a właściciel sprzedaje za nieduże pieniądze.Ceny niewysokie: za pawiooką ok. 5cm-5 zika,niebieskołuska 3cm-4 zika,meeka,eliota to samo.U mnie kolo rzadko sprowadza pielęgnice bo słabo idą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...